Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: brożek

brożek

niewielka sieć używana dawniej do łowienia ptaków.

Brożek to rodzaj sieci, który był używany w dawnych czasach do łowienia ptaków. Była ona zazwyczaj wykonana z cienkiego, elastycznego materiału, takiego jak juta lub bawełna. Sieć miała małe oczka, które pozwalały na łatwe wchodzenie ptakom, ale uniemożliwiały im wyjście. Brożek był zazwyczaj ustawiany w miejscu, gdzie ptaki często przelatywały lub gdzie były one skupione.

Brożek był często używany przez myśliwych do polowań na ptaki. Myśliwi ustawiali sieć w miejscu, gdzie ptaki często przelatywały i pozostawiali ją tam na kilka godzin lub dni. Gdy ptaki wpadły do sieci, myśliwi je chwycili i zabrali ze sobą.

Brożek był również używany przez hodowców ptaków do hodowli różnych gatunków ptaków. Hodowcy ustawiali sieć w miejscu, gdzie ptaki często przelatywały i pozostawiali ją tam na kilka godzin lub dni. Gdy ptaki wpadły do sieci, hodowcy je chwycili i umieszczali je w klatkach lub innych odpowiednich warunkach do hodowli.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj brożek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

buszówka

inaczej buszowanie.

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

brożek

niewielka sieć używana dawniej do łowienia ptaków.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

broda

1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.

baranek

inaczej kszyk.

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

biegi

nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).