Definicja hasła: byk
- byk
dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.
Byk to dojrzały samiec różnych gatunków zwierząt, w tym żubra, łosia, jelenia i daniela. Charakteryzuje się dużą masą ciała oraz silnymi kończynami. Byki są znane z agresywnego zachowania i stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla myśliwych polujących na nie. Posiadają charakterystyczne rogi, które wykorzystują w walkach o partnerki. Ich siła i wytrzymałość sprawiają, że polowanie na byka jest trudnym zadaniem, wymagającym doświadczenia i umiejętności myśliwskich.
Polowanie na byki jest działalnością ryzykowną z uwagi na ich potencjalną agresję oraz imponujące rozmiary. Byki mogą być hodowane zarówno przez ludzi jako zwierzęta domowe lub hodowlane, jak i wykorzystywane w celach rolniczych czy jako atrakcja turystyczna. W niektórych przypadkach byki są również wykorzystywane do walk czy innych form sportu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj byk w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- beczenie
1) głos wydawany przez owce i jagnięta muflona;
2) dźwięk wydawany przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami).
- basior
dorosły samiec wilka.
- bielak
inaczej zając bielak.
- budka
1) zasłona z gałęzi stosowana przy polowaniach na cietrzewie i bataliony;
2) paśnik dla kuropatw ustawiany w polu.
- bróg
ruchomy daszek oparty na czterech słupkach, pod którym przechowuje się siano, liściarkę i inną karmę dla zwierzyny.
- biegi
nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.
- bażantowate, bażantowate (Phasianidae)
rodzina ptaków z rzędu kuraków, W Polsce żyją dziko 3 gatunki łowne: bażant, kuropatwa i przepiórka.
- berto
drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.
- bielenie
zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.
- broń odtylcowa
broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)