Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biała broń myśliwska

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i nóż myśliwski.

Biała broń myśliwska to rodzaj broni zaczepnej, która jest używana do walki wręcz. Najbardziej popularnymi rodzajami białej broni myśliwskiej są rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz i nóż myśliwski.

Rohatyna to długi, cienki przedmiot wykonany z drewna lub metalu. Jest on używany do polowania na zwierzęta lub do walki wręcz. Oszczep jest podobny do rohatyny, ale ma ostrze na końcu. Kordelas to długi miecz zakończony szerokim ostrzem. Jest on używany do polowania na duże zwierzęta lub do walki wręcz. Tasak to krótki miecz o szerokim ostrzu i jest używany do polowania na małe zwierzęta lub do walki wręcz. Miecz jest długim ostrzem wykonanym z metalu i jest używany do walki wręcz. Nóż myśliwski to krótki nóż o ostrym ostrzu i jest używany do polowania na małe zwierzęta lub do walki wręcz.

Obecnie biała broń myśliwska jest głównie używana tylko do dwóch celów: kordelasy są używane tylko do dokłuwania grubego zwierza (co w Polsce jest zabronione) oraz noże myśliwskie są używane głównie do polowania na małe zwierzęta lub do walki wręcz.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biała broń myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biel

białe czubki szczeciny porastającej grzbiet capa kozicy; stanowi jedno z trofeów kozicy.

bażant kolchijski, bażant kolchijski, obrożny

bażant zwyczajny posiadający białą obrożę na szyi.

bukiet

gromadne zrywanie się barwnie upierzonych bażantów przed myśliwym.

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

bałwanica

żerdka, na której umieszcza się bałwana.

berdanka

przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.