Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biała broń

biała broń

broń do walki wręcz (miecze, szable, bagnety itp.). We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż

są uważane za białą broń.

Biała broń to rodzaj broni, która jest używana do walki wręcz. Jest to rodzaj broni, który nie wymaga użycia prochu ani ładunku wybuchowego. W przeszłości biała broń była używana do walki na polu bitwy, ale obecnie jest ona głównie używana w łowiectwie.

Do najbardziej popularnych rodzajów białej broni należą miecze, szable, bagnety i noże. Miecze są często używane do polowania na duże zwierzęta, takie jak dziki czy jelenie. Szable są często używane do polowania na mniejsze zwierzęta, takie jak lisy lub dzikie króliki. Bagnety są często używane do polowania na ptaki lub inne małe zwierzęta. Noże są często używane do polowania na drobne zwierzęta, takie jak myszy lub nornice.

We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż są również uważane za białą broń. Kordelas to rodzaj broni palnej, która może być używana do polowania na duże zwierzęta, takie jak dzik czy jeleń. Noże są często używane do polowania na drobne zwierzęta, takie jak myszy lub nornice.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biała broń w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

bałwanica

żerdka, na której umieszcza się bałwana.

broń odtylcowa

broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

byk stadny

jeleń byk władający chmarą w okresie rykowiska.

bażantarnik

wykwalifikowany pracownik prowadzący hodowlę w bażantarni

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.

bigle

angielska rasa psów gończych.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.