Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biała broń

biała broń

broń do walki wręcz (miecze, szable, bagnety itp.). We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż

są uważane za białą broń.

Biała broń to rodzaj broni, która jest używana do walki wręcz. Jest to rodzaj broni, który nie wymaga użycia prochu ani ładunku wybuchowego. W przeszłości biała broń była używana do walki na polu bitwy, ale obecnie jest ona głównie używana w łowiectwie.

Do najbardziej popularnych rodzajów białej broni należą miecze, szable, bagnety i noże. Miecze są często używane do polowania na duże zwierzęta, takie jak dziki czy jelenie. Szable są często używane do polowania na mniejsze zwierzęta, takie jak lisy lub dzikie króliki. Bagnety są często używane do polowania na ptaki lub inne małe zwierzęta. Noże są często używane do polowania na drobne zwierzęta, takie jak myszy lub nornice.

We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż są również uważane za białą broń. Kordelas to rodzaj broni palnej, która może być używana do polowania na duże zwierzęta, takie jak dzik czy jeleń. Noże są często używane do polowania na drobne zwierzęta, takie jak myszy lub nornice.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biała broń w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

bobki

odchody łosia, jelenia, daniela, muflona, sarny, zająca i królika.

bojownik batalion

inaczej batalion.

butelka

postawa zaniepokojonego koguta głuszca z wyciągniętą ku górze szyją.

broń myśliwska

broń biała lub palna, wyrabiana lub przystosowana do celów myśliwskich. Pierwszą bronią myśliwską pierwotnego człowieka były pałki i maczugi, później oszczepy, topory, proce, łuki i (...)

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)