Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bytować

bytować

o zwierzynie żyjącej w łowisku.

Bytować to termin stosowany w kontekście łowiectwa, oznaczający stałą obecność i przebywanie zwierzyny w danym łowisku. Pojęcie to jest istotne z punktu widzenia monitorowania populacji zwierząt oraz planowania polowań. Dotyczy różnych gatunków zwierząt, takich jak ptaki, dzikie zwierzęta i ryby. Wyraża także jakość i liczebność populacji, co pozwala myśliwym dokonywać ocen warunków w łowisku. Termin "bytować" jest używany do opisu trwałego zamieszkiwania danego terenu przez konkretny gatunek zwierzyny, co stanowi istotną informację zarówno dla ochrony przyrody, jak i dla praktyk polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bytować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

blaski

inaczej trzeszcze.

baranek

inaczej kszyk.

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

brzemienna

jedynie o niedźwiedzicy noszącej płód.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

bojownik batalion

inaczej batalion.

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

bekanie

akt płciowy u jeleni i danieli.

basior

dorosły samiec wilka.

budowisko

inaczej gawra.