Definicja hasła: bekas dubelt
- bekas dubelt
inaczej dubelt.
Bekas dubelt jest ptakiem z rodziny brodźców, który jest większy od kszyka. Ubarwienie obu płci jest jednakowe. Ma cztery pary skrzydeł, z których dwie zewnętrzne są białe, a dwie dalsze białe z ciemnymi plamkami. Na brzuchu ma śniade plamkowanie. Długość ciała wynosi 28-30 cm, a rozpiętość skrzydeł 47-50 cm. Zamieszkuje mokradła i bagna (w Polsce tylko na wschodzie kraju). Po wiosennych tokach samica składa 4 jaja, które wysiaduje przez 22-24 dni. Jest to ptak łowny, który może być polowany przez myśliwych.
Bekas dubelt jest dobrze widoczny w locie, ponieważ ma białe skrzydła i ciemne plamki na brzuchu. Jego lot jest szybki i gwałtowny, a gdy siada na gałęzi drzewa lub trawy, staje się trudniejszy do zauważenia. Ptak ten żywi się owadami i innymi małymi bezkręgowcami, które znajduje w mokradłach i bagnach. Jest aktywny zarówno w dzień, jak iw nocy.
Bekas dubelt to piękny ptak, który można spotkać tylko na wschodzie Polski. Jego ubarwienie sprawia, że jest dobrze widoczny w locie i trudny do zauważenia gdy siedzi na gałęzi drzewa lub trawy. Jest to ptak łowny, który może być polowany przez myśliwych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bekas dubelt w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- bażantarnik
wykwalifikowany pracownik prowadzący hodowlę w bażantarni
- bruzda
1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.
- babrzysko, babrzysko, brochowisko
błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.
- buchtowanie
rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.
- biel
białe czubki szczeciny porastającej grzbiet capa kozicy; stanowi jedno z trofeów kozicy.
- brochowisko
inaczej babrzysko.
- bukiew
nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.
- bielak
inaczej zając bielak.
- berło
drążek na który sadza się ptaka łowczego,
- broń odtylcowa
broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)