Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bałykowanie

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

Bałykowanie to technika polowania, która polega na czołganiu się lub pełzaniu na brzuchu psa myśliwskiego. Jest to jedna z najstarszych technik polowania, która pozwala myśliwemu na bliższe i bardziej skuteczne wypatrywanie zwierzyny. Technika ta jest szczególnie przydatna w przypadku polowań na dzikie ptaki, takie jak bażanty, kuropatwy i głuszce.

Aby skutecznie wykorzystać technikę bałykowania, pies musi być odpowiednio wyszkolony. Musi on być w stanie czołgać się bezszelestnie i powoli, aby nie spłoszyć zwierzyny. Pies musi również być w stanie utrzymać swoją pozycję przez długi czas, aby myśliwy miał czas na dokonanie strzału.

Bałykowanie jest trudną techniką polowania, ale może być bardzo skuteczną metodą na zdobycie zwierzyny. Wymaga ona odpowiedniego wyszkolenia psa i cierpliwości myśliwego, ale jeśli są one spełnione, może to być bardzo skuteczna metoda polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bałykowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

breneka

potocznie o naboju i pocisku kulowym do broni śrutowej

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

bielactwo

inaczej albinizm.

bałwanek

kukła dzikiej kaczki zrobiona z drewna lub plastyku. Wypuszczony wiosną na wodę ma przywabiać na strzał kaczory.

bełt

krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bojownik batalion

inaczej batalion.

butelka

postawa zaniepokojonego koguta głuszca z wyciągniętą ku górze szyją.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)