Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bury

bury

gwarowe określenie wilka.

Bury to gwarowe określenie wilka, które pochodzi od słowa „wilk”. Jest to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych drapieżników w Europie. Wilki są często postrzegane jako złe i straszne stworzenia, ale w rzeczywistości są one ważnym elementem ekosystemu. Wilki są drapieżnikami łańcuchowymi, co oznacza, że ich obecność wpływa na populacje innych zwierząt. Wilki są bardzo inteligentne i potrafią przystosować się do różnych środowisk. Są one również bardzo silne i szybkie, co czyni je skutecznymi drapieżnikami.

Wilki mają bardzo charakterystyczny wygląd, który jest łatwy do rozpoznania. Ich futro jest gładkie i grube, a ich uszy są duże i stojące. Mają one również długie ogony i duże pyski. Wilki mogą być czarne, brązowe lub szare. Ich oczy mają ciemny kolor, a ich pysk jest czarny lub brudno-szary.

Wilki są aktywne głównie nocą i mogą być spotykane w lasach, na polach lub w pobliżu ludzkich osiedli. Są one bardzo towarzyskie i tworzą silne więzi między sobą. Wilki łowią głównie zwierzyny leśne, takie jak daniele, jelenie lub lisy. Mogą również polować na małe zwierzaki domowe, takie jak króliki lub kury.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bury w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

buchtowanie

rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.

bałwan, bałwan, cień

wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).

budan

inaczej kureń.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

bojownik batalion

inaczej batalion.

bury

gwarowe określenie wilka.

brek

typ czterokołowego odkrytego pojazdu konnego na resorach używanego do polowań na przełomie XVIII-XIX w.

berdebuska

nazwa jednej z dawnych strzelb.

bezpiecznik

mechanizm zabezpieczający broń przed przypadkowym strzałem w niepożądanym momencie.