Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: beczenie

beczenie

1) głos wydawany przez owce i jagnięta muflona;
2) dźwięk wydawany przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami).

Beczenie jest głosem wydawanym przez owce i jagnięta muflona, który służy do wyrażania emocji. Może być używane do wyrażania strachu, złości lub radości. Beczenie może być również używane do wyrażania potrzeby bliskości lub po prostu do komunikowania się z innymi owcami. Beczenie może być również używane jako sygnał ostrzegawczy dla innych owiec, aby ostrzec je przed niebezpieczeństwem.

Beczenie jest również dźwiękiem wydawanym przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami). Kszyk beczy, aby oznajmić swoją obecność innym ptakom i ostrzec je przed nadlatującymi drapieżnikami. Beczenie może być również używane do określenia terytorium i zaznaczenia granic między ptakami. Kszyk beczy również, aby zaprosić inne ptaki do polowania lub po prostu do towarzystwa.

Beczenie jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwym określić położenie i liczebność zwierzyny oraz określić rodzaj drapieżnika, który może być obecny w okolicy. Beczenie jest równie ważne dla samych zwierząt, ponieważ pozwala im komunikować się ze sobą i ostrzegać przed nadlatującymi drapieżnikami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj beczenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

buchtowisko, buchtowisko, buchta

miejsce zryte przez dziki szukąjące pożywienia.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.

blaski

inaczej trzeszcze.

badyle

1) nogi daniela, jelenia i łosia;
2) poroże badylarza.

bażant kaukaski

inaczej bażant zwyczajny.

bydlarz

pies gończy rzucający się na zwierzęta domowe (trzodę łub bydło).

berdebuska

nazwa jednej z dawnych strzelb.

Białowieska Puszcza

największy i najbardziej naturalny obszar leśny na Niżu Środkowoeuropejskim zajmujący około 1250 km2, w tym 51 km2 to Białowieski Park Narodowy z rezerwatem o charakterze puszczy pierwotnej, (...)

byk

dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.