Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buchtowisko

buchtowisko, buchtowisko, buchta

miejsce zryte przez dziki szukąjące pożywienia.

Buchtowisko to miejsce, w którym dziki szukają pożywienia przez kopczenie ziemi. Zazwyczaj ma ono postać niewielkiej, okrągłej lub owalnej zagłębionej w ziemi, którą wykopały dziki. Buchtowiska są często widoczne na polach i łąkach, gdzie dziki poszukują pożywienia. Dzikie zwierzęta kopcą buchtowiska, aby znaleźć owady, larwy i inne małe stworzenia, które mogą stanowić ich pokarm.

Buchtowiska są również wykorzystywane przez inne zwierzęta do polowania. Niektóre gatunki ptaków drapieżnych, takie jak kruki i wrony, czasami korzystają z buchtowisk do polowania na małe stworzenia. Sarny i jelenie również wykorzystują buchtowiska do polowania na owady i inne małe stworzenia.

Pod względem ekosystemowym buchtowiska pełnią istotną rolę. Stanowią naturalne środowisko dla małych stworzeń, jak owady i larwy, oraz służą jako źródło pożywienia dla większych zwierząt, takich jak ptaki i inne dzikie zwierzęta. Dzięki temu pełnią ważną funkcję w utrzymaniu równowagi między gatunkami w ekosystemie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buchtowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

bekas dubelt

inaczej dubelt.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

biała broń

broń do walki wręcz (miecze, szable, bagnety itp.). We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż

buszowanie, buszowanie, buszówka

o psie myśliwskim: przeszukiwanie trzcin i zarośli w pogoni za ptactwem lub zwierzyną.

bezkurkówka

nowoczesna strzelba myśliwska o kurkach wewnętrznych.

baran, baran, tryk

dorosły samiec muflona.

bydlarz

pies gończy rzucający się na zwierzęta domowe (trzodę łub bydło).

badyle

1) nogi daniela, jelenia i łosia;
2) poroże badylarza.