Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buchtowisko

buchtowisko, buchtowisko, buchta

miejsce zryte przez dziki szukąjące pożywienia.

Buchtowisko to miejsce, w którym dziki szukają pożywienia. Jest to zwykle mała, okrągła lub owalna dziura w ziemi, która jest wykopana przez dziki. Buchtowiska są często widoczne na polach i łąkach, gdzie dziki szukają pożywienia. Dzikie zwierzęta wykopują buchtowiska, aby znaleźć owady, larwy i inne małe stworzenia, które mogą być spożywane.

Buchtowiska są również używane przez inne zwierzęta do polowania na ofiary. Niektóre gatunki ptaków polujących, takie jak kruki i wrony, czasami używają buchtowisk do polowania na małe stworzenia. Sarny i jelenie również używają buchtowisk do polowania na owady i inne małe stworzenia.

Buchtowiska są również ważnym elementem ekosystemu. Służą one jako naturalne środowisko dla małych stworzeń, takich jak owady i larwy. Służą one również jako źródło pożywienia dla większych zwierząt, takich jak ptaki i dzikie zwierzęta. Buchtowiska są ważnym elementem ekosystemu i pomagają utrzymać równowagę między gatunkami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buchtowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bruceloza

inaczej choroba Banga.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

bekas kszyk

inaczej kszyk.

biegi

nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

bączek

inaczej antabka.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.

biała stopa

teren pokryty śniegiem; polowanie na białą stopę, to polowanie na śniegu.