Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: barwa

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

Barwa to dawna nazwa farby zwierciny, która była używana do oznaczania zwierząt łownych. Barwa była stosowana w celu identyfikacji zwierząt, które były polowane lub wykorzystywane do celów hodowlanych. Barwa była również stosowana do oznaczania zwierząt, które miały być wypuszczone na wolność. Barwa składała się z mieszaniny oleju i pigmentu, który był nanoszony na skórę lub sierść zwierzęcia. Pigment miał różne odcienie, w zależności od tego, jakiego rodzaju barwy użyto.

Barwy używane do oznaczania zwierząt łownych mogły mieć różne kolory i odcienie. Najczęstsze barwy to czerwony, niebieski, żółty i brązowy. Czerwona barwa była często używana do oznaczenia dzikich zwierząt, takich jak daniele i jelenie. Niebieska barwa była często używana do oznaczenia ptaków łownych, takich jak bażanty i gawrony. Żółta barwa była często używana do oznaczenia dzikich gryzoni, takich jak sarny i lisy. Brązowa barwa była często używana do oznaczenia dzikich ptaków, takich jak kuropatwy i bażanty.

Barwy stosowane do oznaczenia zwierząt łownych są nadal stosowane we współczesnym łowiectwie. Są one stosowane do identyfikacji zwierzyny oraz do monitorowania populacji dzikich zwierząt. Barwy są również stosowane w celu ochrony przed polem łowieckim oraz w celu ochrony przed innymi formami polowań nielegalnych lub niewspieranych przez prawo.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj barwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

budowisko

inaczej gawra.

bytować

o zwierzynie żyjącej w łowisku.

bekas dubelt

inaczej dubelt.

bić

1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.

bekas funtowy

gwarowe określenie dubella.

budan

inaczej kureń.

bezkurkówka

nowoczesna strzelba myśliwska o kurkach wewnętrznych.

białozór

inaczej sokół białozór.