Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: barwa

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

Barwa to dawna nazwa farby zwierciny, która była używana do oznaczania zwierząt łownych. Barwa była stosowana w celu identyfikacji zwierząt, które były polowane lub wykorzystywane do celów hodowlanych. Barwa była również stosowana do oznaczania zwierząt, które miały być wypuszczone na wolność. Barwa składała się z mieszaniny oleju i pigmentu, który był nanoszony na skórę lub sierść zwierzęcia. Pigment miał różne odcienie, w zależności od tego, jakiego rodzaju barwy użyto.

Barwy używane do oznaczania zwierząt łownych mogły mieć różne kolory i odcienie. Najczęstsze barwy to czerwony, niebieski, żółty i brązowy. Czerwona barwa była często używana do oznaczenia dzikich zwierząt, takich jak daniele i jelenie. Niebieska barwa była często używana do oznaczenia ptaków łownych, takich jak bażanty i gawrony. Żółta barwa była często używana do oznaczenia dzikich gryzoni, takich jak sarny i lisy. Brązowa barwa była często używana do oznaczenia dzikich ptaków, takich jak kuropatwy i bażanty.

Barwy stosowane do oznaczenia zwierząt łownych są nadal stosowane we współczesnym łowiectwie. Są one stosowane do identyfikacji zwierzyny oraz do monitorowania populacji dzikich zwierząt. Barwy są również stosowane w celu ochrony przed polem łowieckim oraz w celu ochrony przed innymi formami polowań nielegalnych lub niewspieranych przez prawo.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj barwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bączek

inaczej antabka.

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.

bobki

odchody łosia, jelenia, daniela, muflona, sarny, zająca i królika.

buchtowanie

rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.

bielak

inaczej zając bielak.

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

bekiesza

okrycie z sukna podbite futrem używane na polowaniach w zimie, wprowadzone za czasów króla Stefana Batorego.

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

bekas dubelt

inaczej dubelt.

bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)

ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)