Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bigle

bigle

angielska rasa psów gończych.

Bigle to angielska rasa psów gończych, która została wyhodowana w XVIII wieku. Są one szczególnie popularne wśród myśliwych, ponieważ są bardzo skuteczne w polowaniu na ptaki i inne zwierzęta. Bigle są zazwyczaj średniej wielkości, mają długie, gęste futro i szerokie uszy. Ich charakterystycznym cechą jest to, że mają one długie, proste nogi i krótkie tułowie.

Bigle są bardzo inteligentne i łatwe do tresury. Szybko się uczą i są bardzo posłuszne. Są one również bardzo energiczne i aktywne, więc potrzebują dużo ćwiczeń i ruchu. Bigle lubią być w towarzystwie swojego właściciela i czują się najszczęśliwsze, gdy mogą być blisko niego.

Bigle są idealnymi psami do polowania, ale mogą również być doskonałymi towarzyszami domowymi. Są one bardzo przywiązane do swojego właściciela i lubią sprawiać mu radość. Bigle szybko się uczą nowych rzeczy i chcą się uczyć nowych umiejętności. Są one również bardzo przyjazne wobec innych psów i ludzi, więc mogą być doskonałymi towarzyszami dla całej rodziny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bigle w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

brożek

niewielka sieć używana dawniej do łowienia ptaków.

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

buszowanie, buszowanie, buszówka

o psie myśliwskim: przeszukiwanie trzcin i zarośli w pogoni za ptactwem lub zwierzyną.

bałwan, bałwan, cień

wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.

biegi

nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.

bębenek

wabik na kuropatwy, zrobiony z naparstka obszytego z jednej strony irchą, na której napięty jest koński włos.

budowisko

inaczej gawra.

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.