Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bigle

bigle

angielska rasa psów gończych.

Bigle to angielska rasa psów gończych, która została wyhodowana w XVIII wieku. Są one szczególnie popularne wśród myśliwych, ponieważ są bardzo skuteczne w polowaniu na ptaki i inne zwierzęta. Bigle są zazwyczaj średniej wielkości, mają długie, gęste futro i szerokie uszy. Ich charakterystycznym cechą jest to, że mają one długie, proste nogi i krótkie tułowie.

Bigle są bardzo inteligentne i łatwe do tresury. Szybko się uczą i są bardzo posłuszne. Są one również bardzo energiczne i aktywne, więc potrzebują dużo ćwiczeń i ruchu. Bigle lubią być w towarzystwie swojego właściciela i czują się najszczęśliwsze, gdy mogą być blisko niego.

Bigle są idealnymi psami do polowania, ale mogą również być doskonałymi towarzyszami domowymi. Są one bardzo przywiązane do swojego właściciela i lubią sprawiać mu radość. Bigle szybko się uczą nowych rzeczy i chcą się uczyć nowych umiejętności. Są one również bardzo przyjazne wobec innych psów i ludzi, więc mogą być doskonałymi towarzyszami dla całej rodziny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bigle w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

budowisko

inaczej gawra.

bielak

inaczej zając bielak.

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

bałamut

pies gończy gubiący trop, biegający po starym tropie lub głoszący ptaka, przez co wprowadza w błąd resztę psów.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bażantarnia

zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg (...)

bekasik, bekasik (Lymnocryptes minimus Brün)

ptak z rodziny brodźców z rzędu siewkowatych. Najmniejszy z łownych bekasów podobny do kszyka lecz o ciemniejszym grzbiecie z zielonym metalicznym połyskiem. Długość ciała 21-22,5 cm. (...)

bażant kolchijski, bażant kolchijski, obrożny

bażant zwyczajny posiadający białą obrożę na szyi.

brożek

niewielka sieć używana dawniej do łowienia ptaków.

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)