Definicja hasła: bażantarnia
- bażantarnia
zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg piskląt możliwy jest dzięki zastosowaniu inkubatorów. Pisklęta przebywają w bażantarni przez 6-10 tygodni, a następnie są wypuszczane do łowisk.
Bażantarnia składa się z kilku elementów. Przede wszystkim są to woliery, w których trzymane są bażanty. Woliery te są podzielone na dwie kategorie: woliery na ok. 50 bażantów oraz woliery rodzinne, w których trzymane są po jednym kogucie i od 5 do 8 kur. Ponadto w bażantarni znajduje się wylęgarnia, czyli miejsce, gdzie inkubowane są jaja bażantów. Wylęgarnia jest zaopatrzona w inkubatory, dzięki którym możliwe jest masowe wylęganie piskląt. Pisklęta pozostają w bażantarni przez 6-10 tygodni, a następnie są one wypuszczane do łowisk.
Bażantarnia jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ dzięki niej możliwe jest hodowanie i utrzymywanie populacji bażantów. Jest to także ważne dla ochrony gatunku, ponieważ dzięki hodowli można zapobiec ich wyginięciu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bażantarnia w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- blaszkodziobe, blaszkodziobe (Anseriformes)
rząd ptaków wodnych i wodno-błotnych, do których z ptaków łownych należą gęsi i kaczki. B. mają stosunkowo długą i cienką szyję, dziób pokryty miękką skórą, zakończony tzw. (...)
- bąblowica
choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.
- bekas funtowy
gwarowe określenie dubella.
- bieleć
o gronostaju, zającu bielaku i pardwie: zmieniać sierść lub pióra na zimę (na białe).
- broda
1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.
- bić
1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.
- bobki
odchody łosia, jelenia, daniela, muflona, sarny, zająca i królika.
- biomasa
masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).
- Browning
popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)
- bij!
rozkaz wydawany przez sokolnika ptakowi łowczemu, aby zaatakował zwierzynę.