Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bażantarnia

bażantarnia

zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg piskląt możliwy jest dzięki zastosowaniu inkubatorów. Pisklęta przebywają w bażantarni przez 6-10 tygodni, a następnie są wypuszczane do łowisk.

Bażantarnia to zamknięty teren, specjalnie przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. Składa się z kilku elementów, w tym woliery, które pełnią funkcję schronienia dla bażantów. Woliery te są podzielone na dwie kategorie: woliery na około 50 bażantów oraz woliery rodzinne, gdzie trzymane są po jednym kogucie i od 5 do 8 kur. Dodatkowo, bażantarnia obejmuje wylęgarnię, która służy inkubacji jaj bażantów. Wylęgarnia wyposażona jest w inkubatory umożliwiające masowe wylęganie piskląt. Pisklęta pozostają w bażantarni przez 6-10 tygodni, a następnie są wypuszczane do łowisk.

Bażantarnie odgrywają istotną rolę we wspieraniu hodowli i ochrony populacji bażantów. Dzięki nim możliwe jest utrzymywanie odpowiedniej liczby tych ptaków oraz zapobieganie ich wyginięciu. Hodowla bażantów jest również ważna z perspektywy łowiectwa, umożliwiając dostarczanie ptaków na tereny łowieckie i zachowanie równowagi ekosystemu.

W każdej bażantarce przestrzegane są określone standardy dotyczące opieki nad zwierzętami, ich warunków bytowania oraz reprodukcji, mające na celu zapewnienie zdrowia i dobrostanu populacji bażantów. Hodowane ptaki mogą być wykorzystywane zarówno do celów rekreacyjnych, jak i komercyjnych, co ma wpływ także na gospodarkę lokalną i turystykę łowiecką.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bażantarnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

byk

dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.

budan

inaczej kureń.

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

broda

1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

blaski

inaczej trzeszcze.