Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bażantarnia

bażantarnia

zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg piskląt możliwy jest dzięki zastosowaniu inkubatorów. Pisklęta przebywają w bażantarni przez 6-10 tygodni, a następnie są wypuszczane do łowisk.

Bażantarnia to zamknięty teren, specjalnie przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. Składa się z kilku elementów, w tym woliery, które pełnią funkcję schronienia dla bażantów. Woliery te są podzielone na dwie kategorie: woliery na około 50 bażantów oraz woliery rodzinne, gdzie trzymane są po jednym kogucie i od 5 do 8 kur. Dodatkowo, bażantarnia obejmuje wylęgarnię, która służy inkubacji jaj bażantów. Wylęgarnia wyposażona jest w inkubatory umożliwiające masowe wylęganie piskląt. Pisklęta pozostają w bażantarni przez 6-10 tygodni, a następnie są wypuszczane do łowisk.

Bażantarnie odgrywają istotną rolę we wspieraniu hodowli i ochrony populacji bażantów. Dzięki nim możliwe jest utrzymywanie odpowiedniej liczby tych ptaków oraz zapobieganie ich wyginięciu. Hodowla bażantów jest również ważna z perspektywy łowiectwa, umożliwiając dostarczanie ptaków na tereny łowieckie i zachowanie równowagi ekosystemu.

W każdej bażantarce przestrzegane są określone standardy dotyczące opieki nad zwierzętami, ich warunków bytowania oraz reprodukcji, mające na celu zapewnienie zdrowia i dobrostanu populacji bażantów. Hodowane ptaki mogą być wykorzystywane zarówno do celów rekreacyjnych, jak i komercyjnych, co ma wpływ także na gospodarkę lokalną i turystykę łowiecką.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bażantarnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bobki

odchody łosia, jelenia, daniela, muflona, sarny, zająca i królika.

bębnienie

zachowanie zajęcy w celu odstraszenia wroga; siadają wtedy na zadzie i przednimi skokami biją o ziemię.

badylarz

byk łosia lub daniela posiadający poroże (zamiast łopat) o odnogach jak u jelenia.

budan

inaczej kureń.

blaszkodziobe, blaszkodziobe (Anseriformes)

rząd ptaków wodnych i wodno-błotnych, do których z ptaków łownych należą gęsi i kaczki. B. mają stosunkowo długą i cienką szyję, dziób pokryty miękką skórą, zakończony tzw. (...)

badyle

1) nogi daniela, jelenia i łosia;
2) poroże badylarza.

bażant kolchijski, bażant kolchijski, obrożny

bażant zwyczajny posiadający białą obrożę na szyi.

byk

dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.

bruceloza

inaczej choroba Banga.

bek

1) głos byka daniela w okresie bekowiska;
2) inaczej beczenie.