Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bujanie

bujanie

fragment lotu ptaka drapieżnego (gdy „stoi" w powietrzu).

Bujanie to technika lotu ptaka drapieżnego, która polega na utrzymywaniu się w powietrzu bez wykonywania ruchów skrzydeł. Ptaki te wykorzystują wiatr i termikę, aby utrzymać się w powietrzu. Bujanie jest często stosowane przez ptaki drapieżne, takie jak orły, sokoły i jastrzębie, aby łatwiej było im polować na ofiary. Ptaki te mogą bujać przez długi czas, nawet do kilku godzin.

Bujanie jest bardzo ważnym elementem lotu ptaka drapieżnego. Pozwala mu ono na obserwowanie okolicy i szukanie ofiar bez konieczności wykonywania ciągłych ruchów skrzydeł. Dzięki temu ptak może zaoszczędzić energię i uniknąć zmęczenia. Bujanie pozwala również ptakom na lepsze wykorzystanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatry i termiki, aby umożliwić im utrzymanie się w powietrzu przez długi czas.

Bujanie jest bardzo ważną techniką lotu ptaka drapieżnego i może być użyteczne podczas polowania na ofiary. Pozwala ono ptakom na oszczędzanie energii i lepsze wykorzystanie warunków atmosferycznych do utrzymania się w powietrzu przez długi czas.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bujanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bekas kszyk

inaczej kszyk.

brochowisko

inaczej babrzysko.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

baranek

inaczej kszyk.

bezkurkówka

nowoczesna strzelba myśliwska o kurkach wewnętrznych.

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

bażant kaukaski

inaczej bażant zwyczajny.

blaski

inaczej trzeszcze.

bróg

ruchomy daszek oparty na czterech słupkach, pod którym przechowuje się siano, liściarkę i inną karmę dla zwierzyny.

broda

1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.