Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: brochowisko

brochowisko

inaczej babrzysko.

Brochowisko, inaczej babrzysko, to błotniste miejsce w lesie, które jest szczególnie lubiane przez dzikie zwierzęta. Jest to miejsce, w którym zwierzęta mogą się tarzać i odpoczywać.

Brochowiska są często tworzone przez naturalne zbiorniki wodne, takie jak rzeki i strumienie. Są one również tworzone przez ludzi poprzez nawadnianie pól uprawnych lub sadzenie roślin wokół naturalnych zbiorników wodnych.

Brochowiska są szczególnie ważne dla jeleni i dzikich zwierząt, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do tarzania się i odpoczywania. Zwierzęta te czują się bezpiecznie w tym środowisku, ponieważ jest ono wilgotne i ciche.

Brochowiska służą również jako źródło pożywienia dla tych zwierząt, ponieważ są one bogate w rośliny i owady.

Brochowiska są również ważne dla łowców, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do polowań na jelenie i dziki. Łowcy mogą obserwować zachowanie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku i ustalić najlepszy moment do polowania. Brochowiska służą również jako doskonałe miejsce do hodowli ryb i innych gatunków zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj brochowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

basista

jeleń wyróżniający się basowym głosem.

bekasik, bekasik (Lymnocryptes minimus Brün)

ptak z rodziny brodźców z rzędu siewkowatych. Najmniejszy z łownych bekasów podobny do kszyka lecz o ciemniejszym grzbiecie z zielonym metalicznym połyskiem. Długość ciała 21-22,5 cm. (...)

bukiet

gromadne zrywanie się barwnie upierzonych bażantów przed myśliwym.

brożek

niewielka sieć używana dawniej do łowienia ptaków.

bojownik batalion

inaczej batalion.

brochowisko

inaczej babrzysko.

bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)

ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

biegasowy

określenie myśliwego, poruszającego się pieszo podczas polowania z psami gończymi.

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,