Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: brochowisko

brochowisko

inaczej babrzysko.

Brochowisko, inaczej babrzysko, to błotniste miejsce w lesie, które jest szczególnie lubiane przez dzikie zwierzęta. Jest to miejsce, w którym zwierzęta mogą się tarzać i odpoczywać. Brochowiska są często tworzone przez naturalne zbiorniki wodne, takie jak rzeki i strumienie. Są one również tworzone przez ludzi poprzez nawadnianie pól uprawnych lub sadzenie roślin wokół naturalnych zbiorników wodnych.

Brochowiska są szczególnie ważne dla jeleni i dzikich zwierząt, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do tarzania się i odpoczywania. Zwierzęta te czują się bezpiecznie w tym środowisku, ponieważ jest ono wilgotne i ciche. Brochowiska służą również jako źródło pożywienia dla tych zwierząt, ponieważ są one bogate w rośliny i owady.

Brochowiska są również ważne dla łowców, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do polowań na jelenie i dziki. Łowcy mogą obserwować zachowanie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku i ustalić najlepszy moment do polowania. Brochowiska służą również jako doskonałe miejsce do hodowli ryb i innych gatunków zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj brochowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

bekas kszyk

inaczej kszyk.

bezpiecznik

mechanizm zabezpieczający broń przed przypadkowym strzałem w niepożądanym momencie.

bałamut

pies gończy gubiący trop, biegający po starym tropie lub głoszący ptaka, przez co wprowadza w błąd resztę psów.

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

berdebuska

nazwa jednej z dawnych strzelb.

bekasik, bekasik (Lymnocryptes minimus Brün)

ptak z rodziny brodźców z rzędu siewkowatych. Najmniejszy z łownych bekasów podobny do kszyka lecz o ciemniejszym grzbiecie z zielonym metalicznym połyskiem. Długość ciała 21-22,5 cm. (...)

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

berdanka

przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,