Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: brochowisko

brochowisko

inaczej babrzysko.

Brochowisko, inaczej babrzysko, to błotniste miejsce w lesie, które jest szczególnie lubiane przez dzikie zwierzęta. Jest to miejsce, w którym zwierzęta mogą się tarzać i odpoczywać. Brochowiska są często tworzone przez naturalne zbiorniki wodne, takie jak rzeki i strumienie. Są one również tworzone przez ludzi poprzez nawadnianie pól uprawnych lub sadzenie roślin wokół naturalnych zbiorników wodnych.

Brochowiska są szczególnie ważne dla jeleni i dzikich zwierząt, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do tarzania się i odpoczywania. Zwierzęta te czują się bezpiecznie w tym środowisku, ponieważ jest ono wilgotne i ciche. Brochowiska służą również jako źródło pożywienia dla tych zwierząt, ponieważ są one bogate w rośliny i owady.

Brochowiska są również ważne dla łowców, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do polowań na jelenie i dziki. Łowcy mogą obserwować zachowanie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku i ustalić najlepszy moment do polowania. Brochowiska służą również jako doskonałe miejsce do hodowli ryb i innych gatunków zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj brochowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.

bek

1) głos byka daniela w okresie bekowiska;
2) inaczej beczenie.

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

brochowisko

inaczej babrzysko.

brzemienna

jedynie o niedźwiedzicy noszącej płód.

Białowieska Puszcza

największy i najbardziej naturalny obszar leśny na Niżu Środkowoeuropejskim zajmujący około 1250 km2, w tym 51 km2 to Białowieski Park Narodowy z rezerwatem o charakterze puszczy pierwotnej, (...)

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.