Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: brochowisko

brochowisko

inaczej babrzysko.

Brochowisko, inaczej babrzysko, to błotniste miejsce w lesie, które jest szczególnie lubiane przez dzikie zwierzęta. Jest to miejsce, w którym zwierzęta mogą się tarzać i odpoczywać.

Brochowiska są często tworzone przez naturalne zbiorniki wodne, takie jak rzeki i strumienie. Są one również tworzone przez ludzi poprzez nawadnianie pól uprawnych lub sadzenie roślin wokół naturalnych zbiorników wodnych.

Brochowiska są szczególnie ważne dla jeleni i dzikich zwierząt, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do tarzania się i odpoczywania. Zwierzęta te czują się bezpiecznie w tym środowisku, ponieważ jest ono wilgotne i ciche.

Brochowiska służą również jako źródło pożywienia dla tych zwierząt, ponieważ są one bogate w rośliny i owady.

Brochowiska są również ważne dla łowców, ponieważ stanowią one doskonałe miejsce do polowań na jelenie i dziki. Łowcy mogą obserwować zachowanie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku i ustalić najlepszy moment do polowania. Brochowiska służą również jako doskonałe miejsce do hodowli ryb i innych gatunków zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj brochowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

basior

dorosły samiec wilka.

bigle

angielska rasa psów gończych.

burknięcie

charakterystyczny odgłos zrywającego się z ziemi jarząbka.

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

butelka

postawa zaniepokojonego koguta głuszca z wyciągniętą ku górze szyją.

brzemienna

jedynie o niedźwiedzicy noszącej płód.

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

badyle

1) nogi daniela, jelenia i łosia;
2) poroże badylarza.

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

bałwan, bałwan, cień

wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.