Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bekanie

bekanie

akt płciowy u jeleni i danieli.

Bekanie jest to zachowanie seksualne, które występuje u jeleni i danieli. Jest to głośny, charakterystyczny dźwięk wydawany przez samca, który ma na celu zwrócenie uwagi samic. Dźwięk ten może być słyszany na odległość nawet do kilku kilometrów. Samce wydają go w okresie godowym, aby przyciągnąć samice. Bekanie jest również używane do oznaczania terytorium i ostrzegania innych samców o swojej obecności.

Samce jeleni i danieli wykonują bekanie poprzez napinanie mięśni gardła i wydawanie głośnego, donośnego dźwięku. Ten dźwięk może trwać od kilku sekund do kilku minut. Samce mogą również skakać i skradać się podczas bekania, aby zwrócić uwagę samic.

Bekanie jest ważnym elementem życia seksualnego jeleni i danieli. Pomaga im w znalezieniu partnera i utrzymaniu terytorium. Jest to również ważny element obserwacji łowieckich, ponieważ pozwala myśliwym na identyfikację samców i określenie ich pozycji w hierarchii społecznej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bekanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bażantarnia

zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg (...)

biała broń

broń do walki wręcz (miecze, szable, bagnety itp.). We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż

bok

inaczej nadlufka.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

bekiesza

okrycie z sukna podbite futrem używane na polowaniach w zimie, wprowadzone za czasów króla Stefana Batorego.

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.

bruceloza

inaczej choroba Banga.

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

brek

typ czterokołowego odkrytego pojazdu konnego na resorach używanego do polowań na przełomie XVIII-XIX w.