Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: breneka

breneka

potocznie o naboju i pocisku kulowym do broni śrutowej

Breneka to rodzaj naboju i pocisku kulowego, który jest używany w broni śrutowej. Jest to typ naboju, który został zaprojektowany specjalnie do użytku myśliwskiego. Breneka składa się z metalowej obudowy, w której znajduje się proch strzelniczy i pocisk. Obudowa jest wykonana z mosiądzu lub stali, a pocisk jest wykonany ze stali lub ołowiu. Breneka jest dostępna w różnych rozmiarach i może być używana do strzelania do różnych rodzajów zwierząt.

Breneka ma kilka zalet w porównaniu do innych rodzajów naboi. Przede wszystkim jest bardzo skuteczna przy strzelaniu do dużych zwierząt, takich jak dziki czy jelenie. Ponadto, breneka ma mniejszy opór powietrza niż inne rodzaje naboi, co oznacza, że może być używana do strzelania na większe odległości. Breneka ma również mniejszy hałas niż inne rodzaje naboi, co oznacza, że myśliwi mogą strzelać bez obaw o spłoszenie zwierzyny.

Breneka jest bardzo popularna wśród myśliwych i jest często używana do polowań na duże zwierzęta. Jest to bardzo skuteczny rodzaj naboju i pocisku kulowego, który może być używany do strzelania na duże odległości i przy minimalnym hałasie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj breneka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bażantarnik

wykwalifikowany pracownik prowadzący hodowlę w bażantarni

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

badylarz

byk łosia lub daniela posiadający poroże (zamiast łopat) o odnogach jak u jelenia.

badyle

1) nogi daniela, jelenia i łosia;
2) poroże badylarza.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bojownik batalion

inaczej batalion.

buszowanie, buszowanie, buszówka

o psie myśliwskim: przeszukiwanie trzcin i zarośli w pogoni za ptactwem lub zwierzyną.

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

bytować

o zwierzynie żyjącej w łowisku.