Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: barłóg

barłóg

legowisko dzika lub niedźwiedzia.

Barłóg to legowisko, które jest wykorzystywane przez dziki i niedźwiedzie. Jest to miejsce, w którym zwierzęta te mogą się schronić i odpocząć. Barłóg może być wykonany z różnych materiałów, takich jak słoma, liście, gałęzie lub inne naturalne materiały. Zazwyczaj składa się z kilku warstw materiału, które są układane na sobie w celu utrzymania ciepła i chronienia przed deszczem. Barłogi są często budowane w miejscach, gdzie dzikie zwierzęta mogą być bezpieczne i nie będą narażone na ataki drapieżników.

Barłogi są również czasami używane przez myśliwych do polowań na dzikie zwierzęta. Myśliwi mogą ukrywać się w barłogu i czekać na pojawienie się dzikich zwierząt, aby je upolować. Barłogi są również czasami używane do obserwowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Mogą one pomóc myśliwym lepiej zrozumieć zachowanie dzikich zwierząt i ich potrzeby życiowe.

Barłogi są również czasami używane do ochrony dzikich zwierząt przed nadmiernym polowaniem lub innymi formami degradacji środowiska. Mogą one pomóc chronić populacje dzikich zwierząt przed wyginięciem lub uszkodzeniem ich naturalnego środowiska. Barłogi mogą być również użyte do ochrony mniejszych gatunków ptaków lub ssaków przed atakami drapieżników lub innymi formami degradacji środowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj barłóg w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

buszówka

inaczej buszowanie.

bębenek

wabik na kuropatwy, zrobiony z naparstka obszytego z jednej strony irchą, na której napięty jest koński włos.

bekasy

nazwa kilku gatunków ptaków łownych z rodziny brodźców. W Polsce występują: bekasik, dubelt i kszyk. Do b. niektórzy zaliczają też słonkę, należącą do tej samej rodziny.

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.