Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: barłóg

barłóg

legowisko dzika lub niedźwiedzia.

Barłóg to legowisko, które jest wykorzystywane przez dziki i niedźwiedzie. Jest to miejsce, w którym zwierzęta te mogą się schronić i odpocząć. Barłóg może być wykonany z różnych materiałów, takich jak słoma, liście, gałęzie lub inne naturalne materiały. Zazwyczaj składa się z kilku warstw materiału, które są układane na sobie w celu utrzymania ciepła i chronienia przed deszczem. Barłogi są często budowane w miejscach, gdzie dzikie zwierzęta mogą być bezpieczne i nie będą narażone na ataki drapieżników.

Barłogi są również czasami używane przez myśliwych do polowań na dzikie zwierzęta. Myśliwi mogą ukrywać się w barłogu i czekać na pojawienie się dzikich zwierząt, aby je upolować. Barłogi są również czasami używane do obserwowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Mogą one pomóc myśliwym lepiej zrozumieć zachowanie dzikich zwierząt i ich potrzeby życiowe.

Barłogi są również czasami używane do ochrony dzikich zwierząt przed nadmiernym polowaniem lub innymi formami degradacji środowiska. Mogą one pomóc chronić populacje dzikich zwierząt przed wyginięciem lub uszkodzeniem ich naturalnego środowiska. Barłogi mogą być również użyte do ochrony mniejszych gatunków ptaków lub ssaków przed atakami drapieżników lub innymi formami degradacji środowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj barłóg w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

baran, baran, tryk

dorosły samiec muflona.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

baranek

inaczej kszyk.

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.

bałwanica

żerdka, na której umieszcza się bałwana.

butelka

postawa zaniepokojonego koguta głuszca z wyciągniętą ku górze szyją.

berdanka

przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.