Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bażant kolchijski

bażant kolchijski, bażant kolchijski, obrożny

bażant zwyczajny posiadający białą obrożę na szyi.

Bażant kolchijski jest gatunkiem bażanta zwyczajnego, który występuje w Europie i Azji. Jest to ptak o długości ciała od 40 do 50 cm i masie od 500 do 700 g. Ma białą obrożę na szyi, która jest charakterystyczna dla tego gatunku. Ma również czarne pióra na głowie, szyi i grzbiecie oraz brązowe pióra na bokach ciała.

Bażant kolchijski żyje w lasach liściastych i mieszanych, a także w parkach i ogrodach. Jego dieta składa się głównie z roślin, takich jak nasiona, owoce, warzywa i zioła. Ptaki te są aktywne w porze dziennej i polują na inne małe zwierzęta, takie jak owady i larwy.

Bażant kolchijski jest często uprawiany przez myśliwych ze względu na swoje piękne pióra i łatwość polowania. Jest również popularnym ptakiem hodowlanym ze względu na swoje mięso i skórki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bażant kolchijski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

brzemienna

jedynie o niedźwiedzicy noszącej płód.

brodzące, brodzące (Ciconiformes)

rząd obejmujący ponad 100 gatunków. Do brodzących z ptaków łownych należy czapla siwa.

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

bielak

inaczej zając bielak.

bezkurkówka

nowoczesna strzelba myśliwska o kurkach wewnętrznych.

bałwan, bałwan, cień

wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.

bobrowanie

szukanie przez psa zmierzymy w zaroślach wodnych.

bażantarnia

zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg (...)

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.