Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bażant kolchijski

bażant kolchijski, bażant kolchijski, obrożny

bażant zwyczajny posiadający białą obrożę na szyi.

Bażant kolchijski jest gatunkiem bażanta zwyczajnego, który występuje w Europie i Azji. Jest to ptak o długości ciała od 40 do 50 cm i masie od 500 do 700 g. Ma białą obrożę na szyi, która jest charakterystyczna dla tego gatunku. Ma również czarne pióra na głowie, szyi i grzbiecie oraz brązowe pióra na bokach ciała.

Bażant kolchijski żyje w lasach liściastych i mieszanych, a także w parkach i ogrodach. Jego dieta składa się głównie z roślin, takich jak nasiona, owoce, warzywa i zioła. Ptaki te są aktywne w porze dziennej i polują na inne małe zwierzęta, takie jak owady i larwy.

Bażant kolchijski jest często uprawiany przez myśliwych ze względu na swoje piękne pióra i łatwość polowania. Jest również popularnym ptakiem hodowlanym ze względu na swoje mięso i skórki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bażant kolchijski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bączek

inaczej antabka.

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

bernikla obrożna, bernikla obrożna (Branta bernikla L.)

gęś gnieżdżąca się w obrębie koła polarnego. W Polsce można spotkać b. w północnych rejonach kraju w okresie od września do kwietnia.

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

bukiet

gromadne zrywanie się barwnie upierzonych bażantów przed myśliwym.

bielactwo

inaczej albinizm.

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.