Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bałwanek

bałwanek

kukła dzikiej kaczki zrobiona z drewna lub plastyku. Wypuszczony wiosną na wodę ma przywabiać na strzał kaczory.

Bałwanek to kukła dzikiej kaczki, która jest używana w łowiectwie. Może być wykonana z drewna lub plastiku i jest wypuszczana na wodę wiosną, aby przyciągnąć kaczory. Jest to bardzo skuteczna metoda łowienia, ponieważ kaczory są bardzo podekscytowane widokiem bałwanka i chcą go zaatakować.

Bałwanek może być wykonany z różnych materiałów, ale najczęściej używa się drewna lub plastiku. Drewno jest trwałe i może być łatwo dopasowane do naturalnego otoczenia, a plastik jest lekki i łatwy do transportu. Bałwanek powinien mieć odpowiedni rozmiar i kształt, aby przyciągnąć uwagę kaczorów. Powinien mieć też odpowiednie barwy, aby przyciągnąć uwagę ptaków.

Bałwanek jest skuteczną metodą łowienia kaczorów, ponieważ ptaki są bardzo podekscytowane widokiem bałwanka i chcą go zaatakować. Jednak należy pamiętać, że bałwanek musi być odpowiednio dopasowany do otoczenia i musi mieć odpowiedni rozmiar i kształt, aby przyciągnąć uwagę ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bałwanek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

broń odtylcowa

broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)

baran, baran, tryk

dorosły samiec muflona.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

bujanie

fragment lotu ptaka drapieżnego (gdy „stoi" w powietrzu).

bębenek

wabik na kuropatwy, zrobiony z naparstka obszytego z jednej strony irchą, na której napięty jest koński włos.

broda

1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bączek

inaczej antabka.

bojownik batalion

inaczej batalion.