Definicja hasła: broda
- broda
1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.
Broda jest elementem anatomicznym wielu gatunków zwierząt, w tym głuszca, łosia, kozicy i jelenia. W przypadku głuszca broda składa się z pęku piór na szyi. Jest to charakterystyczny element wyglądu tego ptaka, który pozwala go odróżnić od innych gatunków. Broda głuszca może być biała lub szarobrązowa i składa się z kilku długich piór.
U łosia broda składa się z kępy włosów pod dolną szczęką. Jest to charakterystyczny element wyglądu łosia, który pozwala go odróżnić od innych gatunków. Broda łosia może być czarna lub brązowa i składa się z kilku długich włosów.
Kozica ma również brodę, która składa się z kępy włosów na grzbiecie. Jest to charakterystyczny element wyglądu tego zwierzaka, który pozwala go odróżnić od innych gatunków. Broda kozicy może być czarna lub brązowa i składa się z kilku długich włosów.
U jelenia broda składa się z zwisającej części grzywy. Jest to charakterystyczny element wyglądu tego zwierzaka, który pozwala go odróżnić od innych gatunków. Broda jelenia może być biała lub szarobrązowa i składa się z kilku długich piór lub włosów.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj broda w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- bukiet
gromadne zrywanie się barwnie upierzonych bażantów przed myśliwym.
- batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)
ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)
- bałwan, bałwan, cień
wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.
- barłóg
legowisko dzika lub niedźwiedzia.
- bielenie
zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.
- błotniaki, błotniaki (Circus)
rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.
- bażant kaukaski
inaczej bażant zwyczajny.
- berdanka
przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.
- baskila
metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.
- brożek
niewielka sieć używana dawniej do łowienia ptaków.