Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bieg myśliwski

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

Bieg myśliwski to współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana zazwyczaj 3 listopada, w dniu św. Huberta. Impreza ta wywodzi się z tradycyjnych polowań konnych na lisy i została przystosowana do współczesnych warunków. Udział biorą jeźdźcy, konie oraz psy myśliwskie. Celem biegu jest jak najszybsze pokonanie trasy bez popełnienia błędów. Trasa biegu myśliwskiego obejmuje różnorodne przeszkody, takie jak skoki przez płoty, rzeki i inne naturalne przeszkody oznaczone flagami i muszą być pokonane w określonym czasie. Ważne jest również bezbłędne dostosowanie się do sygnału startu oraz trasy.

Bieg myśliwski jest popularnym sportem jeździeckim na całym świecie, pozwalającym na sprawdzenie umiejętności jeździeckich, wytrzymałości konia oraz umiejętności myśliwskich. Ponadto stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz integrację ze społecznościami lokalnymi. Ta emocjonująca impreza sportowa stanowi połączenie tradycji myśliwskich z nowoczesnym podejściem do hipizmu, przyciągając liczne grono pasjonatów koni i sportów hippicznych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bieg myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bałwanica

żerdka, na której umieszcza się bałwana.

baza paszowa

żer dostępny dla zwierzyny w danym łowisku.

bałabanówka

nazwa dawnej strzelby myśliwskiej (zob. sagalasówka)

bekasy

nazwa kilku gatunków ptaków łownych z rodziny brodźców. W Polsce występują: bekasik, dubelt i kszyk. Do b. niektórzy zaliczają też słonkę, należącą do tej samej rodziny.

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

bielactwo

inaczej albinizm.

bok

inaczej nadlufka.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bielak

inaczej zając bielak.

bekas funtowy

gwarowe określenie dubella.