Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bieg myśliwski

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

Bieg myśliwski to współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana zazwyczaj 3 listopada, w dniu św. Huberta. Impreza ta wywodzi się z tradycyjnych polowań konnych na lisy i została przystosowana do współczesnych warunków. Udział biorą jeźdźcy, konie oraz psy myśliwskie. Celem biegu jest jak najszybsze pokonanie trasy bez popełnienia błędów. Trasa biegu myśliwskiego obejmuje różnorodne przeszkody, takie jak skoki przez płoty, rzeki i inne naturalne przeszkody oznaczone flagami i muszą być pokonane w określonym czasie. Ważne jest również bezbłędne dostosowanie się do sygnału startu oraz trasy.

Bieg myśliwski jest popularnym sportem jeździeckim na całym świecie, pozwalającym na sprawdzenie umiejętności jeździeckich, wytrzymałości konia oraz umiejętności myśliwskich. Ponadto stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz integrację ze społecznościami lokalnymi. Ta emocjonująca impreza sportowa stanowi połączenie tradycji myśliwskich z nowoczesnym podejściem do hipizmu, przyciągając liczne grono pasjonatów koni i sportów hippicznych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bieg myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

bruceloza

inaczej choroba Banga.

bezpiecznik

mechanizm zabezpieczający broń przed przypadkowym strzałem w niepożądanym momencie.

bydlarz

pies gończy rzucający się na zwierzęta domowe (trzodę łub bydło).

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

bij!

rozkaz wydawany przez sokolnika ptakowi łowczemu, aby zaatakował zwierzynę.

bekanie

akt płciowy u jeleni i danieli.

białoczółka

inaczej gęś białoczelna.