Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bieg myśliwski

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

Bieg myśliwski to współczesna hippiczna impreza sportowa, która odbywa się zazwyczaj w dniu św. Huberta (3 XI). Jest to tradycyjna forma polowania na lisy, która została przystosowana do współczesnych warunków. W biegu myśliwskim uczestniczą jeźdźcy i ich konie, a także psy myśliwskie. Celem biegu jest dotarcie do celu jak najszybciej, bez popełniania błędów.

Trasa biegu myśliwskiego składa się z kilku przeszkód, takich jak skoki przez płoty, rzeki i inne naturalne przeszkody. Przeszkody te są oznaczone flagami i muszą być pokonane w określonym czasie. Jeździec musi również pokonać trasę bez popełniania błędów, takich jak niedostosowanie się do sygnału startu lub niedostosowanie się do trasy.

Bieg myśliwski jest popularnym sportem jeździeckim na całym świecie. Jest to doskonały sposób na sprawdzenie umiejętności jeździeckich i wytrzymałości konia oraz na sprawdzenie umiejętności myśliwskich. Bieg myśliwski może być również doskonałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz na integrację ze społecznościami lokalnymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bieg myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

byk

dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.

bekasik, bekasik (Lymnocryptes minimus Brün)

ptak z rodziny brodźców z rzędu siewkowatych. Najmniejszy z łownych bekasów podobny do kszyka lecz o ciemniejszym grzbiecie z zielonym metalicznym połyskiem. Długość ciała 21-22,5 cm. (...)

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

Białowieska Puszcza

największy i najbardziej naturalny obszar leśny na Niżu Środkowoeuropejskim zajmujący około 1250 km2, w tym 51 km2 to Białowieski Park Narodowy z rezerwatem o charakterze puszczy pierwotnej, (...)

bębnienie

zachowanie zajęcy w celu odstraszenia wroga; siadają wtedy na zadzie i przednimi skokami biją o ziemię.

bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)

ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)

blaski

inaczej trzeszcze.

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.