Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bieg myśliwski

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

Bieg myśliwski to współczesna hippiczna impreza sportowa, która odbywa się zazwyczaj w dniu św. Huberta (3 XI). Jest to tradycyjna forma polowania na lisy, która została przystosowana do współczesnych warunków. W biegu myśliwskim uczestniczą jeźdźcy i ich konie, a także psy myśliwskie. Celem biegu jest dotarcie do celu jak najszybciej, bez popełniania błędów.

Trasa biegu myśliwskiego składa się z kilku przeszkód, takich jak skoki przez płoty, rzeki i inne naturalne przeszkody. Przeszkody te są oznaczone flagami i muszą być pokonane w określonym czasie. Jeździec musi również pokonać trasę bez popełniania błędów, takich jak niedostosowanie się do sygnału startu lub niedostosowanie się do trasy.

Bieg myśliwski jest popularnym sportem jeździeckim na całym świecie. Jest to doskonały sposób na sprawdzenie umiejętności jeździeckich i wytrzymałości konia oraz na sprawdzenie umiejętności myśliwskich. Bieg myśliwski może być również doskonałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz na integrację ze społecznościami lokalnymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bieg myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bieleć

o gronostaju, zającu bielaku i pardwie: zmieniać sierść lub pióra na zimę (na białe).

brzemienna

jedynie o niedźwiedzicy noszącej płód.

bełt

krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.

brodzące, brodzące (Ciconiformes)

rząd obejmujący ponad 100 gatunków. Do brodzących z ptaków łownych należy czapla siwa.

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

buszówka

inaczej buszowanie.

broń myśliwska

broń biała lub palna, wyrabiana lub przystosowana do celów myśliwskich. Pierwszą bronią myśliwską pierwotnego człowieka były pałki i maczugi, później oszczepy, topory, proce, łuki i (...)

bałabanówka

nazwa dawnej strzelby myśliwskiej (zob. sagalasówka)

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

berdebuska

nazwa jednej z dawnych strzelb.