Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: defilator

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

Defilator to zwierzę, które przesuwa się równolegle do linii myśliwych. Jest to szczególny rodzaj zwierzęcia, który jest wykorzystywany w łowiectwie. Defilator jest używany do wywoływania innych zwierząt, takich jak dziki, jelenie lub inne dzikie zwierzęta. Zazwyczaj defilator jest używany do wywoływania dzikich zwierząt, które są polowane przez myśliwych.

Defilator może być używany w różnych sytuacjach. Na przykład może być używany do wywołania dzikich zwierząt, które są polowane przez myśliwych. Może być również używany do odstraszenia innych zwierząt od miejsca polowania lub do odstraszenia dzikich zwierząt od miejsca, gdzie myśliwi nie chcą ich widzieć. Defilator może być również użyty do wyprowadzenia dzikich zwierząt na otwarte tereny, gdzie mogą one być łatwo polowane.

Defilator może być również użyty do wyprowadzenia dzikich zwierząt na tereny, gdzie mogą one być łatwo obserwowane i fotografowane przez myśliwych. Defilator może być również użyty do wyprowadzenia dzikich zwierząt na tereny, gdzie mogą one być łatwo schwytane i transportowane na inne miejsce. Defilator może być również użyty do wyprowadzenia dzikich zwierząt na tereny, gdzie mogą one być łatwo hodowane i trzymane w niewoli.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj defilator w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dociąganie

posuwanie się wyżła w ślad za wyciekającymi kuropatwami łub bażantami.

dziczeć

o zwierzętach oswojonych, które ponownie zaczynają odczuwać lęk przed człowiekiem.

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

dodniówka

poranne polowanie.

dukt leśny

niezadrzewiony pas dzielący las na jednostki podziału przestrzennego.

dźwięk główny

inaczej korkowanie.

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

degeneracja osobnicza

degeneracja spowodowana przez czynniki środowiskowe (niedziedziczna).

dotrzymać

1) o zwierzynie nie uciekającej i pozwalającej myśliwemu zbliżyć się na odległość strzału;
2) o psie myśliwskim wystawiającym, który stoi do momentu podejścia myśliwego i (...)

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.