Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drapieżnik mały

drapieżnik mały

gatunki łowne w Polsce to borsuk, lis, jenot, norka amerykańska, kuna leśna, kuna domowa, tchórz.

Borsuk jest najmniejszym drapieżnikiem małym w Polsce. Jest to zwierzę o długości ciała do 40 cm i wadze do 2 kg. Ma krótką sierść, która jest czarna lub brązowa z białymi plamami na grzbiecie. Borsuki są aktywne nocą i żywią się głównie owadami, ale także innymi małymi zwierzętami, takimi jak myszy i ptaki.

Lis jest najbardziej rozpowszechnionym drapieżnikiem małym w Polsce. Jego długość ciała wynosi od 50 do 90 cm, a waga od 4 do 8 kg. Ma długą sierść, która może być różna - od szarej po rudawą. Lis żywi się głównie myszami, ptakami i innymi małymi zwierzętami, ale także owocami i warzywami.

Jenot jest mniejszy od lisa i borsuka, osiągając długość ciała do 40 cm i wagę do 1 kg. Ma krótką sierść, która może być brązowa lub szara z białymi plamkami na grzbiecie. Jenoty są aktywne nocą i żywią się głównie owadami, ale także innymi małymi zwierzętami, takimi jak myszy i ptaki.

Norka amerykańska to największy drapieżnik mały w Polsce. Jego długość ciała może osiągnąć do 70 cm, a waga do 5 kg. Ma długą sierść, która może być brudno-brunatna lub czarna z białymi plamkami na grzbiecie. Norki amerykańskie są aktywne nocą i żywią się głównie owadami, ale także innymi małymi zwierzętami, takimi jak myszy i ptaki oraz roślinnością.

Kuna leśna to mniejsza odmiana kuny domowej osiagajaca dlugosc ciala do 30 cm i wage do 1 kg. Ma krotka siersc ktora moze byc brudno-brunatna lub czarna z bialymi plamkami na grzbiecie. Kuny lesne sa aktywne nocna i zywiace sie glownie owadami oraz innymi malymi zwierzetami takimi jak myszy i ptaki.

Kuna domowa to wiksza odmiana kuny lesnej osiagajaca dlugosc ciala do 40 cm i wage do 2 kg. Ma dluga siersc ktora moze byc brudno-brunatna lub czarna z bialymi plamkami na grzbiecie. Kuny domowe sa aktywne nocna i zywiace sie glownie owadami oraz innymi malymi zwierzetami takimi jak myszy i ptaki oraz roslinknosciom.

Tchorz to mniejszy od

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drapieżnik mały w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

damasceńska stal, damasceńska stal, dziwer

rodzaj stali powstałej ze stopu żelaza z węglem, o budowie złożonej z dwu składników strukturalnych, różniących się odpornością na działanie kwasów. Ziarna tych składników lub ich (...)

dyndować

o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

derkanie

głos wydawany przez derkacza.

dojść

1) o zwierzynie: ujść po strzale, a następnie paść;
2) postrzałka: odszukać, a następnie dostrzelić postrzeloną zwierzynę.

drozdowate, drozdowate (Turdide)

rodzina z rzędu wróblowatych. Do drozdowatych należą dwa gatunki łowne: kwiczoł i paszkot.

dwojak

inaczej nadlufka.

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

degeneracja dziedziczna

degeneracja będąca wynikiem zmian dotychczasowego układu genów pod wpływem niekorzystnych czynników.