Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drapieżnik mały

drapieżnik mały

gatunki łowne w Polsce to borsuk, lis, jenot, norka amerykańska, kuna leśna, kuna domowa, tchórz.

Borsuk jest najmniejszym drapieżnikiem małym w Polsce. Jest to zwierzę o długości ciała do 40 cm i wadze do 2 kg. Ma krótką sierść, która jest czarna lub brązowa z białymi plamami na grzbiecie. Borsuki są aktywne nocą i żywią się głównie owadami, ale także innymi małymi zwierzętami, takimi jak myszy i ptaki.

Lis jest najbardziej rozpowszechnionym drapieżnikiem małym w Polsce. Jego długość ciała wynosi od 50 do 90 cm, a waga od 4 do 8 kg. Ma długą sierść, która może być różna - od szarej po rudawą. Lis żywi się głównie myszami, ptakami i innymi małymi zwierzętami, ale także owocami i warzywami.

Jenot jest mniejszy od lisa i borsuka, osiągając długość ciała do 40 cm i wagę do 1 kg. Ma krótką sierść, która może być brązowa lub szara z białymi plamkami na grzbiecie. Jenoty są aktywne nocą i żywią się głównie owadami, ale także innymi małymi zwierzętami, takimi jak myszy i ptaki.

Norka amerykańska to największy drapieżnik mały w Polsce. Jego długość ciała może osiągnąć do 70 cm, a waga do 5 kg. Ma długą sierść, która może być brudno-brunatna lub czarna z białymi plamkami na grzbiecie. Norki amerykańskie są aktywne nocą i żywią się głównie owadami, ale także innymi małymi zwierzętami, takimi jak myszy i ptaki oraz roślinnością.

Kuna leśna to mniejsza odmiana kuny domowej osiagajaca dlugosc ciala do 30 cm i wage do 1 kg. Ma krotka siersc ktora moze byc brudno-brunatna lub czarna z bialymi plamkami na grzbiecie. Kuny lesne sa aktywne nocna i zywiace sie glownie owadami oraz innymi malymi zwierzetami takimi jak myszy i ptaki.

Kuna domowa to wiksza odmiana kuny lesnej osiagajaca dlugosc ciala do 40 cm i wage do 2 kg. Ma dluga siersc ktora moze byc brudno-brunatna lub czarna z bialymi plamkami na grzbiecie. Kuny domowe sa aktywne nocna i zywiace sie glownie owadami oraz innymi malymi zwierzetami takimi jak myszy i ptaki oraz roslinknosciom.

Tchorz to mniejszy od

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drapieżnik mały w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

długodzioba

popularna wśród myśliwych nazwa słonki.

dwururka

zob. dubeltówka.

dobry

o zwierzynie mocnej, dorodnej.

dwudziestak

jeleń byk noszący wieniec, mający po dziesięć odnóg na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

drapieżnik

zwierzę żywiące się mięsem zabijanych przez siebie innych zwierząt.

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.

dostrzelić

dobić zwierzynę kolejnym strzałem.

dojechać

dojść zwierza konno.

dziesiątak

jeleń byk noszący wieniec o pięciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dwustronnie koronny

jeleń byk noszący wieniec, którego obie tyki zakończone są koronami.