Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dławienie

dławienie

duszenie drapieżnika lub postrzałka przez psa myśliwskiego.

Dławienie jest techniką używaną przez psy myśliwskie do polowania na drapieżniki lub postrzałki. Polega ona na tym, że pies chwyta zwierzynę w swoich szczękach i dusi ją, aż do całkowitego uśmiercenia. Technika ta jest stosowana od wielu lat i jest bardzo skuteczna w polowaniu na drapieżniki.

Pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony, aby mógł skutecznie dławić zwierzynę. Musi mieć silne szczęki i musi być w stanie utrzymać swoje uchwyty na zwierzynie, aby uniknąć jej ucieczki. Pies musi również wiedzieć, kiedy powinien puścić zwierzynę, aby nie zranić jej zbyt mocno.

Dławienie jest bardzo skuteczną techniką polowania, ale może być również bardzo niebezpieczne dla psa myśliwskiego. Jeśli pies nie jest odpowiednio wyszkolony lub jeśli ma słabe szczęki, może dojść do uszkodzenia lub nawet śmierci psa. Dlatego ważne jest, aby psy myśliwskie były odpowiednio wyszkolone i przygotowane do tego rodzaju polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dławienie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dłoń

inaczej łopata.

drop, drop (Otis tarda L.)

ptak z rzędu żurawiowatych. Długość ciała 96-102 cm, ciężar 7,4-16 kg. Samiec ma głowę i szyję popielatoszare, wole płowordzawe. Grzbiet, połowa skrzydeł oraz środek ogona są (...)

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

degeneracja dziedziczna

degeneracja będąca wynikiem zmian dotychczasowego układu genów pod wpływem niekorzystnych czynników.

dołować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije poniżej celu.

dostrzelić

dobić zwierzynę kolejnym strzałem.

drapieżnik duży

w Polsce niedźwiedź, ryś, wilk. Obecnie wszystkie gatunki pod ochroną.

dziwocza

dawna sieć myśliwska.

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

dubelt, bekas dubelt, dubelt, bekas dubelt (Capella media Lath)

ptak z rodziny brodźców większy od kszyka. Ubarwienie obu płci jednakowe. Dwie pary zewnętrznych, sterówek od połowy są białe, dwie dalsze białe z ciemnymi plamkami. Na brzuchu (...)