Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dławienie

dławienie

duszenie drapieżnika lub postrzałka przez psa myśliwskiego.

Dławienie jest techniką używaną przez psy myśliwskie do polowania na drapieżniki lub postrzałki. Polega ona na tym, że pies chwyta zwierzynę w swoich szczękach i dusi ją, aż do całkowitego uśmiercenia. Technika ta jest stosowana od wielu lat i jest bardzo skuteczna w polowaniu na drapieżniki.

Pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony, aby mógł skutecznie dławić zwierzynę. Musi mieć silne szczęki i musi być w stanie utrzymać swoje uchwyty na zwierzynie, aby uniknąć jej ucieczki. Pies musi również wiedzieć, kiedy powinien puścić zwierzynę, aby nie zranić jej zbyt mocno.

Dławienie jest bardzo skuteczną techniką polowania, ale może być również bardzo niebezpieczne dla psa myśliwskiego. Jeśli pies nie jest odpowiednio wyszkolony lub jeśli ma słabe szczęki, może dojść do uszkodzenia lub nawet śmierci psa. Dlatego ważne jest, aby psy myśliwskie były odpowiednio wyszkolone i przygotowane do tego rodzaju polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dławienie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dwudziestka

śrutowa broń myśliwska kalibru 20mm.

dymorfizm płciowy

zróżnicowanie m.in. szaty zewnętrznej osobników różnej płci tego samego gatunku.

Darne

francuski rusznikarz, który w 1895 r. skonstruował strzelbę ze stałą lufą i automatycznie przesuwającym się zamkiem. Dubeltówki tego typu (bardzo popularne we Francji) nadal są (...)

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

dominus castorum

inaczej pan bobrowy.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

długodzioba

popularna wśród myśliwych nazwa słonki.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

drzemlik, drzemlik (Falko columbarius L.)

ptak drapieżny z rodziny sokołów czasami używany w sokolnictwie.