Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: doprowadzać

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

Doprowadzanie to jeden z najważniejszych elementów pracy psów myśliwskich. Jest to proces, w którym pies wykorzystuje swoje instynkty i umiejętności, aby doprowadzić myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka. Doprowadzanie może być wykonywane na różne sposoby, w zależności od rodzaju zwierzyny, którą poluje się.

Pies myśliwski może być używany do doprowadzania zarówno do ptaków, jak i do dzikich zwierząt. W przypadku ptaków pies będzie szukał ich śladów i śledził je, a następnie doprowadzi myśliwego do miejsca, w którym ptaki są skupione. W przypadku dzikich zwierząt pies będzie szukał ich śladów i śledził je, a następnie doprowadzi myśliwego do miejsca, w którym dzikie zwierzęta są skupione.

Ponadto pies może być używany do doprowadzenia myśliwego do postrzałka. Postrzałek to miejsce, w którym myśliwy może czekać na pojawienie się zwierzyny. Pies będzie szukał śladów postrzałka i doprowadzi myśliwego do tego miejsca.

Doprowadzanie jest ważnym elementem pracy psów myśliwskich i jest niezbędne dla skutecznego polowania. Pies musi być odpowiednio wyszkolony i musi posiadać odpowiednie umiejętności, aby skutecznie doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub postrzałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj doprowadzać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

dryling

zob. trójlufka

dominacja społeczna

socjalna hierarchia panowania i zależności wśród zwierząt.

drążek

kawałek drewna zaopatrzony na końcach w duże obroże, służący do spinania pary psów myśliwskich.

dwururka

zob. dubeltówka.

drzemlik, drzemlik (Falko columbarius L.)

ptak drapieżny z rodziny sokołów czasami używany w sokolnictwie.

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

dostać

1) upolować zwierzynę;
2) o zwierzynie, która została trafiona.

dobry

o zwierzynie mocnej, dorodnej.

doławiać

o psach gończych: gonić zwierzynę po tropie.