Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: doprowadzać

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

Doprowadzanie to jeden z najważniejszych elementów pracy psów myśliwskich. Jest to proces, w którym pies wykorzystuje swoje instynkty i umiejętności, aby doprowadzić myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka. Doprowadzanie może być wykonywane na różne sposoby, w zależności od rodzaju zwierzyny, którą poluje się.

Pies myśliwski może być używany do doprowadzania zarówno do ptaków, jak i do dzikich zwierząt. W przypadku ptaków pies będzie szukał ich śladów i śledził je, a następnie doprowadzi myśliwego do miejsca, w którym ptaki są skupione. W przypadku dzikich zwierząt pies będzie szukał ich śladów i śledził je, a następnie doprowadzi myśliwego do miejsca, w którym dzikie zwierzęta są skupione.

Ponadto pies może być używany do doprowadzenia myśliwego do postrzałka. Postrzałek to miejsce, w którym myśliwy może czekać na pojawienie się zwierzyny. Pies będzie szukał śladów postrzałka i doprowadzi myśliwego do tego miejsca.

Doprowadzanie jest ważnym elementem pracy psów myśliwskich i jest niezbędne dla skutecznego polowania. Pies musi być odpowiednio wyszkolony i musi posiadać odpowiednie umiejętności, aby skutecznie doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub postrzałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj doprowadzać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dołek strzelecki

miejsce pod obojczykiem, w które wstawia się stopkę broni podczas strzelania.

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.

dławienie

duszenie drapieżnika lub postrzałka przez psa myśliwskiego.

deptanie

u ptaków akt płciowy.

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

drapieżne ssaki, drapieżne ssaki (Carnivora)

rząd ssaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 13), o uzębieniu przystosowanym do cięcia i rozrywania zabijanych przez siebie zwierząt, nogach zaopatrzonych w silne pazury, np. wilki, (...)