Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dojść postrzałka

dojść postrzałka

odszukać ranną, postrzeloną zwierzynę.

Dojście postrzałka to jedna z najważniejszych czynności w łowiectwie. Polega ona na odszukaniu rannych zwierząt, które zostały postrzelone przez myśliwego. Dojście postrzałka jest ważne, ponieważ pozwala myśliwemu na udokumentowanie swojego polowania i umożliwia mu zdobycie trofeum.

Dojście postrzałka wymaga od myśliwego wykorzystania wielu umiejętności, takich jak orientacja w terenie, znajomość tropów i śladów zostawianych przez zwierzęta oraz umiejętność czytania śladów. Myśliwy musi również posiadać dobre umiejętności obserwacyjne, aby móc odszukać ranną zwierzynę.

Dojście postrzałka może być trudne i czasochłonne. Myśliwy musi być cierpliwy i skupiony, aby mógł skutecznie odszukać ranną zwierzynę. W niektórych przypadkach może być konieczne wykorzystanie psów tropiących lub innych technik łowieckich, aby pomóc myśliwemu w dojściu postrzałka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dojść postrzałka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dojechać

dojść zwierza konno.

drapieżnik

zwierzę żywiące się mięsem zabijanych przez siebie innych zwierząt.

dwururka

zob. dubeltówka.

damasceńska stal, damasceńska stal, dziwer

rodzaj stali powstałej ze stopu żelaza z węglem, o budowie złożonej z dwu składników strukturalnych, różniących się odpornością na działanie kwasów. Ziarna tych składników lub ich (...)

dwojak

inaczej nadlufka.

dwulufka

zob. dubeltówka.

drążek

kawałek drewna zaopatrzony na końcach w duże obroże, służący do spinania pary psów myśliwskich.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.