Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drgubica

drgubica

dawniej używana sieć myśliwska.

Drgubica to dawna sieć myśliwska, która była używana w celu połowu zwierząt. Była ona skonstruowana z wielu sznurków lub lin, które były zawieszone na drzewach lub innych podpórkach. Sieć ta miała różne rozmiary i kształty, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzęta miały być poławiane. Drgubica była często używana do polowania na ptaki, ale może być również stosowana do połowu innych gatunków zwierząt, takich jak dziki, jelenie i niedźwiedzie.

Sieć ta składa się z kilku części. Głównym elementem jest siatka, która jest wykonana z grubego sznurka lub liny. Siatka ma otwory o różnych rozmiarach, aby umożliwić łatwe przechodzenie ptakom i innym małym zwierzętom. Na końcach siatki są umieszczone haki, które są przytwierdzone do drzew lub innych podpórek. Na hakach są umieszczone dodatkowe linki, które pomagają utrzymać siatkę w pozycji pionowej.

Drgubica jest bardzo skuteczną metodą polowania na ptaki i inne małe zwierzęta. Jest to metoda bezinwazyjna i nie powoduje żadnych uszkodzeń ani obrażeń u ofiar. Ponadto jest to metoda efektywna i może być stosowana w różnych warunkach pogodowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drgubica w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dukt leśny

niezadrzewiony pas dzielący las na jednostki podziału przestrzennego.

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.

dotrzymać

1) o zwierzynie nie uciekającej i pozwalającej myśliwemu zbliżyć się na odległość strzału;
2) o psie myśliwskim wystawiającym, który stoi do momentu podejścia myśliwego i (...)

Darne

francuski rusznikarz, który w 1895 r. skonstruował strzelbę ze stałą lufą i automatycznie przesuwającym się zamkiem. Dubeltówki tego typu (bardzo popularne we Francji) nadal są (...)

dostać

1) upolować zwierzynę;
2) o zwierzynie, która została trafiona.

dyndować

o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

dobijanie
(...)

dziwer

falisty wzór na stali damasceńskiej. Dziwerem nazywano niekiedy stal damasceńską.