Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drozd paszkot

drozd paszkot

inaczej paszkot.

Drozd paszkot jest największym gatunkiem drozda. Jego upierzenie jest szarobrunatne na grzbiecie i rdzawo-żółtawo-białe na brzuchu, z czarnymi plamkami. Długość ciała wynosi 26 cm, a rozpiętość skrzydeł 47 cm. Ptak ten gnieździ się w całej Polsce w rozległych wysokopiennych lasach. Drozd paszkot odżywia się owadami, ślimakami i jagodami. Gniazdo zakłada na wysokości kilku metrów, a samica składa 3-5 jaj, które wysiaduje przez 14 dni (dwa lęgi w roku). Pisklęta są gniazdownikami i opuszczają gniazdo po 20 dniach. Drozd paszkot nie ma znaczenia gospodarczego i jest ptakiem łownym.

Drozd paszkot jest aktywny zarówno dzień, jak i noc. W ciągu dnia można go spotkać na gałęziach drzew lub na ziemi, szukając pożywienia. Noc spędza na gałęziach drzew lub na siedliskach ptasich. W okresie godowym samce śpiewają swoje melodie, aby przyciągnąć samice. Samica składa jaja do gniazda, które oboje rodziców wysiadują przez 14 dni. Po tym czasie pisklęta opuszczają gniazdo i są samodzielne po 20 dniach.

Drozd paszkot to piękny ptak o charakterystycznym upierzeniu i melodii śpiewu. Jest ptakiem łownym bez znaczenia gospodarczego i gnieździ się w całej Polsce w rozległych wysokopiennych lasach. Odżywia się owadami, ślimakami i jagodami oraz składa 3-5 jaj, które wysiaduje przez 14 dni (dwa lęgi w roku). Pisklęta szybko się rozwijają i po 20 dniach opuszczają gniazdo.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drozd paszkot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dźwięk główny

inaczej korkowanie.

dziwer

falisty wzór na stali damasceńskiej. Dziwerem nazywano niekiedy stal damasceńską.

drozd kwiczoł

inaczej kwiczoł.

daj

1) do pullera: sygnał, aby podał rzutek;
2) do psa: hasło, aby oddał aport.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

drapieżnik mały

gatunki łowne w Polsce to borsuk, lis, jenot, norka amerykańska, kuna leśna, kuna domowa, tchórz.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dziesiątak

jeleń byk noszący wieniec o pięciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dwulufka

zob. dubeltówka.