Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: daszek

daszek, daszek, posyp

paśnik dla kuropatw lub bażantów: daszek wsparty na słupkach, pod który sypie się ziarno . zimą.

Daszek to rodzaj paśnika, który służy do karmienia kuropatw lub bażantów. Jest to prosta konstrukcja składająca się z kilku słupków, na których zawieszony jest daszek. Daszek może być wykonany z drewna lub metalu i ma postać płaskiego stożka, który jest wystarczająco duży, aby mógł pomieścić odpowiednią ilość ziarna. Słupki są ustawione wokół daszka, aby utrzymać go na swoim miejscu i chronić przed wiatrem.

Daszek jest bardzo przydatnym narzędziem łowieckim, ponieważ pozwala łowcom na precyzyjne i skuteczne karmienie ptaków. Zazwyczaj ziarno sypie się do daszka zimą, gdy ptaki mają trudności z znalezieniem pożywienia. Ziarno może być również podawane w innych porach roku, jeśli łowcy chcą przyciągnąć ptaki do określonego miejsca.

Daszek jest bardzo łatwy w użyciu i może być stosowany w różnych warunkach pogodowych. Jest to bardzo skuteczny sposób na przyciągnięcie ptaków do określonego miejsca i zapewnienie im odpowiedniego poziomu żywienia. Ponadto daszek jest bardzo trwałym narzędziem łowieckim i może służyć przez wiele lat bez potrzeby naprawiania lub wymiany części.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj daszek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

drozd kwiczoł

inaczej kwiczoł.

dziczek

mały dzik (warchlak).

drop, drop (Otis tarda L.)

ptak z rzędu żurawiowatych. Długość ciała 96-102 cm, ciężar 7,4-16 kg. Samiec ma głowę i szyję popielatoszare, wole płowordzawe. Grzbiet, połowa skrzydeł oraz środek ogona są (...)

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

daniel, daniel (Dama dama L.)

gatunek z rodzimy jeleniowatych. Długość ciała 1,30-1,60 m., wysokość w barku ok. 1,10 m. Ciężar byka do 80 kg, łani do 50 kg. Suknia latem jasnobrązowa biało nakrapiana, zimą (...)

dołowanie

umieszczanie strzałów poniżej miejsca celowania

dławienie

duszenie drapieżnika lub postrzałka przez psa myśliwskiego.