Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dopasowanie broni

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

Dopasowanie broni jest istotnym procesem wymagającym dostosowania kolby, jej długości, grubości i awantażu, a także ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego. Kolba jest kluczową częścią broni, służącą do chwytania przez myśliwego. Jej dopasowanie do wielkości dłoni jest niezbędne dla zapewnienia wygody i pewności chwytu. Dodatkowo, odpowiednia długość kolby umożliwia myśliwemu swobodne strzelanie, podczas gdy odpowiednia grubość i awantaż powinny być dostosowane do budowy anatomicznej myśliwego.

Poza kolbą, dopasowanie broni obejmuje również ciężar i kaliber broni. Odpowiedni ciężar broni jest istotny dla komfortu strzelania myśliwego, powinien on być stosowny do siły fizycznej użytkownika. W przypadku kalibru broni, dopasowanie winno uwzględniać cel polowań oraz siłę oraz predyspozycje myśliwego.

Proces dopasowania broni do myśliwego zapewnia nie tylko komfort strzelania, ale również bezpieczeństwo podczas używania broni palnej. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom broni, myśliwy może być pewny, że broń będzie mu służyć w sposób optymalny podczas polowań oraz innych zajęć łowieckich.

Dopasowanie broni to zatem niezwykle istotny element wyboru odpowiedniej broni dla myśliwego, mający za zadanie zapewnić wygodę, pewność uchwytu oraz bezpieczeństwo podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dopasowanie broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dosiedzieć

o ptactwie nie uciekającym, które pozwoliło myśliwemu zbliżyć się do niego na odległość strzału.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

Darne

francuski rusznikarz, który w 1895 r. skonstruował strzelbę ze stałą lufą i automatycznie przesuwającym się zamkiem. Dubeltówki tego typu (bardzo popularne we Francji) nadal są (...)

dymorfizm sezonowy

zróżnicowanie szaty zewnętrznej osobnika w różnych porach roku, np. sama w okresie wiosenno-letnim ma suknię rdzawobrązową, a w zimie popielatoszarą.

darniak

kozioł sarny o wybitnie słabych parostkach i małej tuszy.

dwudwudziestak

jeleń byk noszący wieniec mający po jedenaście odnóg na każdej - tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dojeżdżacz, dojeżdżacz, objezdnik

menerfory chartów lub gończych, kierujący nimi podczas polowań par force.

dociąganie

posuwanie się wyżła w ślad za wyciekającymi kuropatwami łub bażantami.

dryling

zob. trójlufka