Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dopasowanie broni

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

Dopasowanie broni jest istotnym procesem wymagającym dostosowania kolby, jej długości, grubości i awantażu, a także ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego. Kolba jest kluczową częścią broni, służącą do chwytania przez myśliwego. Jej dopasowanie do wielkości dłoni jest niezbędne dla zapewnienia wygody i pewności chwytu. Dodatkowo, odpowiednia długość kolby umożliwia myśliwemu swobodne strzelanie, podczas gdy odpowiednia grubość i awantaż powinny być dostosowane do budowy anatomicznej myśliwego.

Poza kolbą, dopasowanie broni obejmuje również ciężar i kaliber broni. Odpowiedni ciężar broni jest istotny dla komfortu strzelania myśliwego, powinien on być stosowny do siły fizycznej użytkownika. W przypadku kalibru broni, dopasowanie winno uwzględniać cel polowań oraz siłę oraz predyspozycje myśliwego.

Proces dopasowania broni do myśliwego zapewnia nie tylko komfort strzelania, ale również bezpieczeństwo podczas używania broni palnej. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom broni, myśliwy może być pewny, że broń będzie mu służyć w sposób optymalny podczas polowań oraz innych zajęć łowieckich.

Dopasowanie broni to zatem niezwykle istotny element wyboru odpowiedniej broni dla myśliwego, mający za zadanie zapewnić wygodę, pewność uchwytu oraz bezpieczeństwo podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dopasowanie broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.

dokłuć

dobić kordelasem postrzałka zwierzyny grubej (w Polsce obecnie sposób zabroniony).

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

daniel, daniel (Dama dama L.)

gatunek z rodzimy jeleniowatych. Długość ciała 1,30-1,60 m., wysokość w barku ok. 1,10 m. Ciężar byka do 80 kg, łani do 50 kg. Suknia latem jasnobrązowa biało nakrapiana, zimą (...)

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.

degeneracja osobnicza

degeneracja spowodowana przez czynniki środowiskowe (niedziedziczna).

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

drążek

kawałek drewna zaopatrzony na końcach w duże obroże, służący do spinania pary psów myśliwskich.