Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dopasowanie broni

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

Dopasowanie broni jest istotnym procesem wymagającym dostosowania kolby, jej długości, grubości i awantażu, a także ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego. Kolba jest kluczową częścią broni, służącą do chwytania przez myśliwego. Jej dopasowanie do wielkości dłoni jest niezbędne dla zapewnienia wygody i pewności chwytu. Dodatkowo, odpowiednia długość kolby umożliwia myśliwemu swobodne strzelanie, podczas gdy odpowiednia grubość i awantaż powinny być dostosowane do budowy anatomicznej myśliwego.

Poza kolbą, dopasowanie broni obejmuje również ciężar i kaliber broni. Odpowiedni ciężar broni jest istotny dla komfortu strzelania myśliwego, powinien on być stosowny do siły fizycznej użytkownika. W przypadku kalibru broni, dopasowanie winno uwzględniać cel polowań oraz siłę oraz predyspozycje myśliwego.

Proces dopasowania broni do myśliwego zapewnia nie tylko komfort strzelania, ale również bezpieczeństwo podczas używania broni palnej. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom broni, myśliwy może być pewny, że broń będzie mu służyć w sposób optymalny podczas polowań oraz innych zajęć łowieckich.

Dopasowanie broni to zatem niezwykle istotny element wyboru odpowiedniej broni dla myśliwego, mający za zadanie zapewnić wygodę, pewność uchwytu oraz bezpieczeństwo podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dopasowanie broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

drozd kwiczoł

inaczej kwiczoł.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

dźwięk główny

inaczej korkowanie.

dojść postrzałka

odszukać ranną, postrzeloną zwierzynę.

deptanie

u ptaków akt płciowy.

drapieżnik

zwierzę żywiące się mięsem zabijanych przez siebie innych zwierząt.

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

dostać

1) upolować zwierzynę;
2) o zwierzynie, która została trafiona.

dwudziestka

śrutowa broń myśliwska kalibru 20mm.

dwururka

zob. dubeltówka.