Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dopasowanie broni

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

Dopasowanie broni jest istotnym procesem wymagającym dostosowania kolby, jej długości, grubości i awantażu, a także ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego. Kolba jest kluczową częścią broni, służącą do chwytania przez myśliwego. Jej dopasowanie do wielkości dłoni jest niezbędne dla zapewnienia wygody i pewności chwytu. Dodatkowo, odpowiednia długość kolby umożliwia myśliwemu swobodne strzelanie, podczas gdy odpowiednia grubość i awantaż powinny być dostosowane do budowy anatomicznej myśliwego.

Poza kolbą, dopasowanie broni obejmuje również ciężar i kaliber broni. Odpowiedni ciężar broni jest istotny dla komfortu strzelania myśliwego, powinien on być stosowny do siły fizycznej użytkownika. W przypadku kalibru broni, dopasowanie winno uwzględniać cel polowań oraz siłę oraz predyspozycje myśliwego.

Proces dopasowania broni do myśliwego zapewnia nie tylko komfort strzelania, ale również bezpieczeństwo podczas używania broni palnej. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom broni, myśliwy może być pewny, że broń będzie mu służyć w sposób optymalny podczas polowań oraz innych zajęć łowieckich.

Dopasowanie broni to zatem niezwykle istotny element wyboru odpowiedniej broni dla myśliwego, mający za zadanie zapewnić wygodę, pewność uchwytu oraz bezpieczeństwo podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dopasowanie broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

drapieżne ptaki, drapieżne ptaki (Falconiformes)

rząd ptaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 34), o dziobie krótkim, hakowato zagiętym i palcach zaopatrzonych w szpony, np. orły, jastrzębie, sokoły. Żywią się pokarmem (...)

dźwięk główny

inaczej korkowanie.

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

drozd paszkot

inaczej paszkot.

drążek

kawałek drewna zaopatrzony na końcach w duże obroże, służący do spinania pary psów myśliwskich.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

dwojak

inaczej nadlufka.

dołek strzelecki

miejsce pod obojczykiem, w które wstawia się stopkę broni podczas strzelania.

dostrzelić

dobić zwierzynę kolejnym strzałem.

dubelt, bekas dubelt, dubelt, bekas dubelt (Capella media Lath)

ptak z rodziny brodźców większy od kszyka. Ubarwienie obu płci jednakowe. Dwie pary zewnętrznych, sterówek od połowy są białe, dwie dalsze białe z ciemnymi plamkami. Na brzuchu (...)