Definicja hasła: dopasowanie broni
- dopasowanie broni
dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.
Dopasowanie broni jest istotnym procesem wymagającym dostosowania kolby, jej długości, grubości i awantażu, a także ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego. Kolba jest kluczową częścią broni, służącą do chwytania przez myśliwego. Jej dopasowanie do wielkości dłoni jest niezbędne dla zapewnienia wygody i pewności chwytu. Dodatkowo, odpowiednia długość kolby umożliwia myśliwemu swobodne strzelanie, podczas gdy odpowiednia grubość i awantaż powinny być dostosowane do budowy anatomicznej myśliwego.
Poza kolbą, dopasowanie broni obejmuje również ciężar i kaliber broni. Odpowiedni ciężar broni jest istotny dla komfortu strzelania myśliwego, powinien on być stosowny do siły fizycznej użytkownika. W przypadku kalibru broni, dopasowanie winno uwzględniać cel polowań oraz siłę oraz predyspozycje myśliwego.
Proces dopasowania broni do myśliwego zapewnia nie tylko komfort strzelania, ale również bezpieczeństwo podczas używania broni palnej. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom broni, myśliwy może być pewny, że broń będzie mu służyć w sposób optymalny podczas polowań oraz innych zajęć łowieckich.
Dopasowanie broni to zatem niezwykle istotny element wyboru odpowiedniej broni dla myśliwego, mający za zadanie zapewnić wygodę, pewność uchwytu oraz bezpieczeństwo podczas strzelania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dopasowanie broni w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę D
- dobry
o zwierzynie mocnej, dorodnej.
- dymorfizm płciowy
zróżnicowanie m.in. szaty zewnętrznej osobników różnej płci tego samego gatunku.
- dyndować
o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.
- dodniówka
poranne polowanie.
- doprowadzać
o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.
- dwudziestka
śrutowa broń myśliwska kalibru 20mm.
- dzikarz
pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.
- dominacja społeczna
socjalna hierarchia panowania i zależności wśród zwierząt.
- drozd kwiczoł
inaczej kwiczoł.