Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dwururka

dwururka

zob. dubeltówka.

Dwururka, znana również jako dubeltówka, to śrutowa broń myśliwska o dwóch lufach ułożonych poziomo obok siebie. Jest to typowa broń myśliwska, która jest często wykorzystywana do polowania na ptaki i inne drobne zwierzęta. Broń ta ma dwa magazynki, które są połączone z lufami i mogą pomieścić do dwóch naboi. Każda lufa ma swoje własne przeładowanie, co oznacza, że można strzelać z każdej lufy oddzielnie.

Dwururka jest bardzo lekka i poręczna, dzięki czemu jest idealna do noszenia na długich wyprawach myśliwskich. Ponadto jest bardzo precyzyjna i skuteczna w polowaniu na ptaki i inne drobne zwierzęta. Broń ta ma również duży zasięg, co oznacza, że można strzelać do celu z dużej odległości.

Dwururka jest bardzo popularnym rodzajem broni myśliwskiej i jest uważana za jedną z najlepszych broni do polowania na ptaki i inne drobne zwierzęta. Jest to idealny wybór dla myśliwych, którzy chcą mieć precyzyjną i skuteczną broń do polowania na ptaki i inne drobne zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dwururka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dłużec

linka rzemienna przymocowana do nogi ptaka łowczego, używana podczas zaprawiania go do łowów.

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.

dołek strzelecki

miejsce pod obojczykiem, w które wstawia się stopkę broni podczas strzelania.

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.

doławiać

o psach gończych: gonić zwierzynę po tropie.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)