Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dwururka

dwururka

zob. dubeltówka.

Dwururka, znana również jako dubeltówka, to śrutowa broń myśliwska o dwóch lufach ułożonych poziomo obok siebie. Jest to typowa broń myśliwska, która jest często wykorzystywana do polowania na ptaki i inne drobne zwierzęta. Broń ta ma dwa magazynki, które są połączone z lufami i mogą pomieścić do dwóch naboi. Każda lufa ma swoje własne przeładowanie, co oznacza, że można strzelać z każdej lufy oddzielnie.

Dwururka jest bardzo lekka i poręczna, dzięki czemu jest idealna do noszenia na długich wyprawach myśliwskich. Ponadto jest bardzo precyzyjna i skuteczna w polowaniu na ptaki i inne drobne zwierzęta. Broń ta ma również duży zasięg, co oznacza, że można strzelać do celu z dużej odległości.

Dwururka jest bardzo popularnym rodzajem broni myśliwskiej i jest uważana za jedną z najlepszych broni do polowania na ptaki i inne drobne zwierzęta. Jest to idealny wybór dla myśliwych, którzy chcą mieć precyzyjną i skuteczną broń do polowania na ptaki i inne drobne zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dwururka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.

dublet

ustrzelenie dwóch sztuk zwierzyny dwoma kolejnymi, bezpośrednimi strzałami przez jednego myśliwego.

dźwięk główny

inaczej korkowanie.

dosiad

moment, w którym ptak łowczy chwyta i przytrzymuje szponami swoją ofiarę.

dziczeć

o zwierzętach oswojonych, które ponownie zaczynają odczuwać lęk przed człowiekiem.

dwustronnie koronny

jeleń byk noszący wieniec, którego obie tyki zakończone są koronami.

doławiać

o psach gończych: gonić zwierzynę po tropie.

dubelt, bekas dubelt, dubelt, bekas dubelt (Capella media Lath)

ptak z rodziny brodźców większy od kszyka. Ubarwienie obu płci jednakowe. Dwie pary zewnętrznych, sterówek od połowy są białe, dwie dalsze białe z ciemnymi plamkami. Na brzuchu (...)

danielarz

myśliwy zamiłowany w polowaniach na daniele.

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).