Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dublet

dublet

ustrzelenie dwóch sztuk zwierzyny dwoma kolejnymi, bezpośrednimi strzałami przez jednego myśliwego.

Dublet to jeden z najbardziej pożądanych sukcesów myśliwego. Polega na ustrzeleniu dwóch sztuk zwierzyny za pomocą dwóch kolejnych, bezpośrednich strzałów przez jednego myśliwego. Wynik ten jest możliwy jedynie przy użyciu broni palnej, ponieważ strzały muszą być oddane w krótkim czasie - bezpośrednio po sobie. Aby osiągnąć dublet, myśliwy musi wykazać się dużą koncentracją, wysoką precyzją oraz szybkim refleksem.

Ustrzelenie dubletu wymaga od myśliwego dobrze dostrojonej broni oraz rozwiniętych umiejętności obserwacji i orientacji w terenie, co umożliwi mu szybkie zlokalizowanie celu i oddanie trafienia. Ten rodzaj sukcesu myśliwego jest trudny do osiągnięcia, wymaga odpowiednich umiejętności łowieckich oraz sprzętu, co czyni go satysfakcjonującym doświadczeniem.

Osoba odnosząca sukces w postaci dubletu może podnieść swoje umiejętności łowieckie oraz doskonalić precyzję strzelania. Jest to również doskonały sposób na sprawdzenie własnych zdolności oraz osiągnięcie satysfakcji z wyniku polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dublet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dołować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije poniżej celu.

dwudziestak

jeleń byk noszący wieniec, mający po dziesięć odnóg na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dołowanie

umieszczanie strzałów poniżej miejsca celowania

daniel, daniel (Dama dama L.)

gatunek z rodzimy jeleniowatych. Długość ciała 1,30-1,60 m., wysokość w barku ok. 1,10 m. Ciężar byka do 80 kg, łani do 50 kg. Suknia latem jasnobrązowa biało nakrapiana, zimą (...)

dobijanie
(...)

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

dymorfizm sezonowy

zróżnicowanie szaty zewnętrznej osobnika w różnych porach roku, np. sama w okresie wiosenno-letnim ma suknię rdzawobrązową, a w zimie popielatoszarą.

dwulufka

zob. dubeltówka.

dwustronnie koronny

jeleń byk noszący wieniec, którego obie tyki zakończone są koronami.

dziwer

falisty wzór na stali damasceńskiej. Dziwerem nazywano niekiedy stal damasceńską.