Definicja hasła: dublet
- dublet
ustrzelenie dwóch sztuk zwierzyny dwoma kolejnymi, bezpośrednimi strzałami przez jednego myśliwego.
Dublet to jeden z najbardziej pożądanych sukcesów myśliwego. Polega na ustrzeleniu dwóch sztuk zwierzyny za pomocą dwóch kolejnych, bezpośrednich strzałów przez jednego myśliwego. Wynik ten jest możliwy jedynie przy użyciu broni palnej, ponieważ strzały muszą być oddane w krótkim czasie - bezpośrednio po sobie. Aby osiągnąć dublet, myśliwy musi wykazać się dużą koncentracją, wysoką precyzją oraz szybkim refleksem.
Ustrzelenie dubletu wymaga od myśliwego dobrze dostrojonej broni oraz rozwiniętych umiejętności obserwacji i orientacji w terenie, co umożliwi mu szybkie zlokalizowanie celu i oddanie trafienia. Ten rodzaj sukcesu myśliwego jest trudny do osiągnięcia, wymaga odpowiednich umiejętności łowieckich oraz sprzętu, co czyni go satysfakcjonującym doświadczeniem.
Osoba odnosząca sukces w postaci dubletu może podnieść swoje umiejętności łowieckie oraz doskonalić precyzję strzelania. Jest to również doskonały sposób na sprawdzenie własnych zdolności oraz osiągnięcie satysfakcji z wyniku polowania.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dublet w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę D
- duszehubka
bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.
- dwunastak
jeleń byk noszący wieniec o sześciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).
- drapieżne ssaki, drapieżne ssaki (Carnivora)
rząd ssaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 13), o uzębieniu przystosowanym do cięcia i rozrywania zabijanych przez siebie zwierząt, nogach zaopatrzonych w silne pazury, np. wilki, (...)
- dzierżawca, dzierżawca (obwodu łowieckiego)
kolo łowieckie lub inny organ wykonujący czynności łowieckie w obwodzie na podstawie umowy o dzierżawę.
- dociąganie
posuwanie się wyżła w ślad za wyciekającymi kuropatwami łub bażantami.
- dwudziestka
śrutowa broń myśliwska kalibru 20mm.
- derkanie
głos wydawany przez derkacza.
- długodzioba
popularna wśród myśliwych nazwa słonki.
- dymorfizm sezonowy
zróżnicowanie szaty zewnętrznej osobnika w różnych porach roku, np. sama w okresie wiosenno-letnim ma suknię rdzawobrązową, a w zimie popielatoszarą.
- dzikarz
pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.