Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dublet

dublet

ustrzelenie dwóch sztuk zwierzyny dwoma kolejnymi, bezpośrednimi strzałami przez jednego myśliwego.

Dublet to jeden z najbardziej pożądanych sukcesów myśliwego. Ustrzelenie dwóch sztuk zwierzyny w krótkim czasie wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania. Dublet jest możliwy do uzyskania tylko przy użyciu broni palnej, ponieważ strzały muszą być oddane bezpośrednio po sobie.

Aby ustrzelić dublet, myśliwy musi być bardzo skoncentrowany i wykazać się dużą precyzją. Musi on również mieć dobrze dostrojoną broń, aby móc oddać dwa strzały w krótkim czasie. Myśliwy powinien również mieć dobrze rozwinięte umiejętności obserwacji i orientacji w terenie, aby móc szybko zlokalizować cel i oddać strzał.

Ustrzelenie dubletu jest bardzo trudnym zadaniem, ale jeśli myśliwy ma odpowiednie umiejętności i sprzęt, może to być bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. Jest to również doskonały sposób na sprawdzenie swoich umiejętności łowieckich i poprawienie swojej precyzji strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dublet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

drozd paszkot

inaczej paszkot.

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.

doławiać

o psach gończych: gonić zwierzynę po tropie.

daj

1) do pullera: sygnał, aby podał rzutek;
2) do psa: hasło, aby oddał aport.

damasceńska stal, damasceńska stal, dziwer

rodzaj stali powstałej ze stopu żelaza z węglem, o budowie złożonej z dwu składników strukturalnych, różniących się odpornością na działanie kwasów. Ziarna tych składników lub ich (...)

degeneracja

tracenie przez zwierzę cech właściwych normalnie rozwiniętemu osobnikowi danego gatunku.

długodzioba

popularna wśród myśliwych nazwa słonki.

dzikarz

pies używany do polowań na dziki. Z psów rasowych używa się teriery, jamniki, gończe i łajki. Oprócz wymienionych można również używać małych psów nierasowych.

dzwoneczek

w sokolnictwie: dzwonek o wysokim tonie przymocowany do nogi ptaka łowczego, ułatwiąjący odnalezienie ptaka po dosiadzie zwierzyny w wysokich trawach.