Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dziwok

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

Dziwok to ptak łowczy, który przed schwytaniem przebywał na wolności. Jest to gatunek ptaka, który został wyhodowany w celu polowania. Dziwoki są bardzo inteligentne i potrafią samodzielnie zdobywać łupy. Są one szczególnie popularne w okolicach Wisły, gdzie można je spotkać polujące na głuszce.

Dziwoki są bardzo silne i wytrzymałe ptaki, które mogą być używane do polowań na duże zwierzęta, takie jak dziki czy jelenie. Są one również bardzo szybkie i zwinne, co pozwala im skutecznie łapać swoje ofiary. Dzięki swojej inteligencji i zdolnościom do samodzielnego zdobywania łupu, dziwoki są bardzo cenione przez myśliwych.

Dzięki swojej inteligencji i wytrzymałości dziwoki są jednymi z najbardziej pożądanych ptaków łowieckich. Są one bardzo trudne do schwytania i wymagają od myśliwego dużo czasu i cierpliwości, aby je odpowiednio przeszkolić. Jednak po odpowiednim treningu dziwoki stają się nieocenionymi pomocnikami myśliwych podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dziwok w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

daniel, daniel (Dama dama L.)

gatunek z rodzimy jeleniowatych. Długość ciała 1,30-1,60 m., wysokość w barku ok. 1,10 m. Ciężar byka do 80 kg, łani do 50 kg. Suknia latem jasnobrązowa biało nakrapiana, zimą (...)

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

drop, drop (Otis tarda L.)

ptak z rzędu żurawiowatych. Długość ciała 96-102 cm, ciężar 7,4-16 kg. Samiec ma głowę i szyję popielatoszare, wole płowordzawe. Grzbiet, połowa skrzydeł oraz środek ogona są (...)

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

dziesiątak

jeleń byk noszący wieniec o pięciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

drzemlik, drzemlik (Falko columbarius L.)

ptak drapieżny z rodziny sokołów czasami używany w sokolnictwie.

dryling

zob. trójlufka

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dłoń

inaczej łopata.

dłużec

linka rzemienna przymocowana do nogi ptaka łowczego, używana podczas zaprawiania go do łowów.