Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dzwonić strychulcem

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

Dzwonić strychulcem to określenie, które odnosi się do psów myśliwskich. Strychulce są jednym z najbardziej popularnych psów myśliwskich, ponieważ są one wytrzymałe, inteligentne i łatwe w treningu. Są one również bardzo przywiązane do swoich właścicieli i chętnie towarzyszą im w polowaniach.

Strychulce są zazwyczaj białe lub szare, ale mogą mieć również inne odcienie. Mają długie uszy i krótkie nogi, co czyni je doskonałymi do polowania na ptaki. Ich ogony są długie i puszyste, co pozwala im machać nimi podczas polowania.

Strychulce są bardzo inteligentne i łatwe w treningu. Potrafią one szybko się uczyć nowych umiejętności i poleceń, a także potrafią dostosować się do różnych sytuacji. Są one również bardzo przywiązane do swoich właścicieli i chętnie towarzyszą im w polowaniach.

Dlatego też określenie „dzwonić strychulcem” oznacza machanie ogonem przez psa myśliwskiego podczas polowania. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych gestów psów myśliwskich, który pozwala im na lepsze śledzenie ofiary oraz ostrzeganie swojego właściciela o jej obecności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dzwonić strychulcem w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dubeltówka

śrutowa broń myśliwska o dwóch lufach ułożonych poziomo obok siebie.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dzwoneczek

w sokolnictwie: dzwonek o wysokim tonie przymocowany do nogi ptaka łowczego, ułatwiąjący odnalezienie ptaka po dosiadzie zwierzyny w wysokich trawach.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

dwojak

inaczej nadlufka.

dwunastak

jeleń byk noszący wieniec o sześciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.

dziwocza

dawna sieć myśliwska.

drozd paszkot

inaczej paszkot.

dojeżdżacz, dojeżdżacz, objezdnik

menerfory chartów lub gończych, kierujący nimi podczas polowań par force.