Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: deptanie

deptanie

u ptaków akt płciowy.

Deptanie jest zachowaniem seksualnym, które występuje u ptaków. Jest to akt płciowy, który polega na tym, że samiec staje się bardziej aktywny i wykonuje szybkie ruchy nóg, aby przyciągnąć uwagę samicy. Samica może odpowiedzieć na te ruchy lub po prostu obserwować. Ten akt ma na celu zapewnienie samicy, że samiec jest silny i zdolny do zapłodnienia jej jaj.

Deptanie może być wykonywane przez samca w celu zaprezentowania swojego piękna i siły. Samiec może także wykonywać te ruchy, aby pokazać swoją gotowość do godzenia się z samicą. Samica może odpowiedzieć na te ruchy poprzez wykonywanie podobnych ruchów lub po prostu obserwowanie samca.

Deptanie jest często widoczne u ptaków drapieżnych, takich jak sroki i kruki. Jest to ważny element ich zachowań seksualnych i ma na celu zapewnienie samicy, że samiec jest silny i zdolny do zapłodnienia jej jaj. Jest to także ważne dla utrzymania populacji ptaków drapieżnych, ponieważ pozwala im na wybór najbardziej odpowiedniego partnera do godzenia się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj deptanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dryling

zob. trójlufka

damasceńska stal, damasceńska stal, dziwer

rodzaj stali powstałej ze stopu żelaza z węglem, o budowie złożonej z dwu składników strukturalnych, różniących się odpornością na działanie kwasów. Ziarna tych składników lub ich (...)

dobijanie
(...)

dwunastak

jeleń byk noszący wieniec o sześciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dostać

1) upolować zwierzynę;
2) o zwierzynie, która została trafiona.

dwojak

inaczej nadlufka.

dziczek

mały dzik (warchlak).

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.

dłużec

linka rzemienna przymocowana do nogi ptaka łowczego, używana podczas zaprawiania go do łowów.