Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dodniówka

dodniówka

poranne polowanie.

Dodniówka to rodzaj polowania, które odbywa się w porze porannej. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów polowania, ponieważ w tym czasie zwierzęta są bardziej aktywne i łatwiej je zauważyć. Dodniówka jest szczególnie popularna wśród myśliwych, którzy polują na dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, dziki i sarny.

Polowanie na dodniówkę może odbywać się w różnych miejscach, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzęta myśliwy chce upolować. Myśliwi mogą polować na otwartych przestrzeniach, takich jak lasy lub łąki, lub mogą skupić się na polowaniu w mniejszych obszarach, takich jak łachy lub łąki. Myśliwi muszą być bardzo cicho i ostrożni podczas polowania na dodniówkę, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Myśliwi muszą również przygotować się do polowania na dodniówkę poprzez przygotowanie odpowiedniego sprzętu i ubrania. Muszą mieć odpowiednie ubranie do ochrony przed warunkami atmosferycznymi oraz odpowiednie narzędzia do polowania, takie jak broń palna lub łuk. Myśliwi muszą również mieć ze sobą poidełko i prowiant, aby utrzymać energię podczas całego dnia polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dodniówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

drozd paszkot

inaczej paszkot.

drop, drop (Otis tarda L.)

ptak z rzędu żurawiowatych. Długość ciała 96-102 cm, ciężar 7,4-16 kg. Samiec ma głowę i szyję popielatoszare, wole płowordzawe. Grzbiet, połowa skrzydeł oraz środek ogona są (...)

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

dziwocza

dawna sieć myśliwska.

drzemlik, drzemlik (Falko columbarius L.)

ptak drapieżny z rodziny sokołów czasami używany w sokolnictwie.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dojść

1) o zwierzynie: ujść po strzale, a następnie paść;
2) postrzałka: odszukać, a następnie dostrzelić postrzeloną zwierzynę.

dymorfizm sezonowy

zróżnicowanie szaty zewnętrznej osobnika w różnych porach roku, np. sama w okresie wiosenno-letnim ma suknię rdzawobrązową, a w zimie popielatoszarą.

dziwer

falisty wzór na stali damasceńskiej. Dziwerem nazywano niekiedy stal damasceńską.