Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: darz bór

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

Darz bór to pozdrowienie łowieckie, które wyraża życzenia powodzenia na polowaniu. Jest to zwrot, który jest używany przez myśliwych i innych miłośników przyrody, aby wyrazić swoje szacunek dla lasu i jego mieszkańców. Wyrażenie to ma swoje korzenie w starożytnej tradycji łowiectwa, gdzie myśliwi wierzyli, że darzyć bór oznaczało zapewnienie sobie szczęścia i powodzenia na polowaniu.

Darz bór jest również uważany za symbol szacunku dla przyrody. Wielu myśliwych uważa, że darzyć bór oznacza szanować las i jego mieszkańców oraz traktować je z odpowiednią delikatnością. Oznacza to, że myśliwi powinni być świadomi tego, jak ich działania wpływają na las i jego mieszkańców oraz powinni postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej.

Darz bór jest również uważany za symbol solidarności między myśliwymi. Wyrażenie to może być uznawane za okazanie wsparcia i współczucia dla innych myśliwych, którzy doznali nieszczęścia lub niedogodności podczas polowania. Jest to również sposób na okazanie szacunku dla tych, którzy mają taką samą pasję do polowania jak Ty.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj darz bór w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

dziczeć

o zwierzętach oswojonych, które ponownie zaczynają odczuwać lęk przed człowiekiem.

dziwocza

dawna sieć myśliwska.

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

drapieżne ssaki, drapieżne ssaki (Carnivora)

rząd ssaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 13), o uzębieniu przystosowanym do cięcia i rozrywania zabijanych przez siebie zwierząt, nogach zaopatrzonych w silne pazury, np. wilki, (...)

darniak

kozioł sarny o wybitnie słabych parostkach i małej tuszy.

drgubica

dawniej używana sieć myśliwska.

dociąganie

posuwanie się wyżła w ślad za wyciekającymi kuropatwami łub bażantami.

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.

dojeżdżacz, dojeżdżacz, objezdnik

menerfory chartów lub gończych, kierujący nimi podczas polowań par force.