Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: darz bór

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

Darz bór to pozdrowienie łowieckie, które wyraża życzenia powodzenia na polowaniu. Jest to zwrot, który jest używany przez myśliwych i innych miłośników przyrody, aby wyrazić swoje szacunek dla lasu i jego mieszkańców. Wyrażenie to ma swoje korzenie w starożytnej tradycji łowiectwa, gdzie myśliwi wierzyli, że darzyć bór oznaczało zapewnienie sobie szczęścia i powodzenia na polowaniu.

Darz bór jest również uważany za symbol szacunku dla przyrody. Wielu myśliwych uważa, że darzyć bór oznacza szanować las i jego mieszkańców oraz traktować je z odpowiednią delikatnością. Oznacza to, że myśliwi powinni być świadomi tego, jak ich działania wpływają na las i jego mieszkańców oraz powinni postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej.

Darz bór jest również uważany za symbol solidarności między myśliwymi. Wyrażenie to może być uznawane za okazanie wsparcia i współczucia dla innych myśliwych, którzy doznali nieszczęścia lub niedogodności podczas polowania. Jest to również sposób na okazanie szacunku dla tych, którzy mają taką samą pasję do polowania jak Ty.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj darz bór w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

dłoń

inaczej łopata.

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dziwocza

dawna sieć myśliwska.

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.

drgubica

dawniej używana sieć myśliwska.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

drapieżne ptaki, drapieżne ptaki (Falconiformes)

rząd ptaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 34), o dziobie krótkim, hakowato zagiętym i palcach zaopatrzonych w szpony, np. orły, jastrzębie, sokoły. Żywią się pokarmem (...)

dźwięk główny

inaczej korkowanie.