Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: duszehubka

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

Duszehubka to bardzo wąskie czółno, które jest używane do polowań na kaczki. Jest to jeden z najbardziej popularnych typów łodzi łowieckich. Jest ona wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego i ma długość od 3 do 5 metrów. Duszehubka ma szerokość około 0,5 metra i jest zazwyczaj wyposażona w silnik spalinowy lub elektryczny.

Duszehubka jest bardzo lekka i zwrotna, co pozwala jej poruszać się po powierzchni wody bez problemu. Jest ona również bardzo stabilna, co oznacza, że może być używana nawet w trudnych warunkach pogodowych. Ponadto, duszehubka ma bardzo niski profil, co oznacza, że może być ukryta pod powierzchnią wody i pozostawać niewidoczna dla kaczek.

Duszehubka jest idealna do polowań na kaczki, ponieważ pozwala myśliwemu na bliski kontakt z ptakami bez ryzyka ich spłoszenia. Ponadto, dzięki swojej lekkiej budowie i zwrotności może ona być używana do polowań na inne gatunki ptaków wodnych, takich jak gęsi czy perkozy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj duszehubka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dwudziestak

jeleń byk noszący wieniec, mający po dziesięć odnóg na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dodniówka

poranne polowanie.

dropiaty

o psie: cętkowany.

dwustronnie koronny

jeleń byk noszący wieniec, którego obie tyki zakończone są koronami.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

dukt leśny

niezadrzewiony pas dzielący las na jednostki podziału przestrzennego.

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.