Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: duszehubka

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

Duszehubka to bardzo wąskie czółno, które jest używane do polowań na kaczki. Jest to jeden z najbardziej popularnych typów łodzi łowieckich. Jest ona wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego i ma długość od 3 do 5 metrów. Duszehubka ma szerokość około 0,5 metra i jest zazwyczaj wyposażona w silnik spalinowy lub elektryczny.

Duszehubka jest bardzo lekka i zwrotna, co pozwala jej poruszać się po powierzchni wody bez problemu. Jest ona również bardzo stabilna, co oznacza, że może być używana nawet w trudnych warunkach pogodowych. Ponadto, duszehubka ma bardzo niski profil, co oznacza, że może być ukryta pod powierzchnią wody i pozostawać niewidoczna dla kaczek.

Duszehubka jest idealna do polowań na kaczki, ponieważ pozwala myśliwemu na bliski kontakt z ptakami bez ryzyka ich spłoszenia. Ponadto, dzięki swojej lekkiej budowie i zwrotności może ona być używana do polowań na inne gatunki ptaków wodnych, takich jak gęsi czy perkozy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj duszehubka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dojeżdżacz, dojeżdżacz, objezdnik

menerfory chartów lub gończych, kierujący nimi podczas polowań par force.

dłużec

linka rzemienna przymocowana do nogi ptaka łowczego, używana podczas zaprawiania go do łowów.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

danielarz

myśliwy zamiłowany w polowaniach na daniele.

dodniówka

poranne polowanie.

drapieżne ptaki, drapieżne ptaki (Falconiformes)

rząd ptaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 34), o dziobie krótkim, hakowato zagiętym i palcach zaopatrzonych w szpony, np. orły, jastrzębie, sokoły. Żywią się pokarmem (...)

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

daszkowa roża

zob. róża daszkowa.

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.