Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dobry

dobry

o zwierzynie mocnej, dorodnej.

Dobry to określenie, które odnosi się do zwierzyny mocnej i dorodnej. Oznacza to, że zwierzyna jest w dobrej kondycji fizycznej i ma dużo mięsa na kościach. Jest to szczególnie ważne dla myśliwych, ponieważ oznacza, że zwierzyna będzie miała dużo mięsa do spożycia po jej upolowaniu. Zwierzyna mocna i dorodna jest również bardziej odporna na choroby i inne czynniki zewnętrzne, co oznacza, że ​​ma większe szanse na przeżycie w naturze.

Myśliwi starają się polować tylko na zwierzynę mocną i dorodną, ponieważ jest to najbardziej etyczny sposób polowania. Oznacza to, że myśliwi nie polują na osobniki chore lub słabe, które mają mniejsze szanse na przeżycie w naturze. Polowanie na takie osobniki byłoby niemoralne i nieetyczne.

Myśliwi starają się również polować tylko na zwierzynę mocną i dorodną, ponieważ jest to najbardziej efektywny sposób polowania. Oznacza to, że myśliwi mogą uzyskać więcej mięsa po upolowaniu zwierzyny mocnej i dorodnej niż po upolowaniu osobnika słabego lub chorego. To pozwala myśliwym uzyskać więcej mięsa z każdego polowania, co jest korzystne dla ich domowego budżetu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dobry w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

drgubica

dawniej używana sieć myśliwska.

drzemlik, drzemlik (Falko columbarius L.)

ptak drapieżny z rodziny sokołów czasami używany w sokolnictwie.

dubelt, bekas dubelt, dubelt, bekas dubelt (Capella media Lath)

ptak z rodziny brodźców większy od kszyka. Ubarwienie obu płci jednakowe. Dwie pary zewnętrznych, sterówek od połowy są białe, dwie dalsze białe z ciemnymi plamkami. Na brzuchu (...)

dostać

1) upolować zwierzynę;
2) o zwierzynie, która została trafiona.

dwudziestak

jeleń byk noszący wieniec, mający po dziesięć odnóg na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

drapieżnik mały

gatunki łowne w Polsce to borsuk, lis, jenot, norka amerykańska, kuna leśna, kuna domowa, tchórz.

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

dzwoneczek

w sokolnictwie: dzwonek o wysokim tonie przymocowany do nogi ptaka łowczego, ułatwiąjący odnalezienie ptaka po dosiadzie zwierzyny w wysokich trawach.

dłoń

inaczej łopata.