Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drążek

drążek

kawałek drewna zaopatrzony na końcach w duże obroże, służący do spinania pary psów myśliwskich.

Drążek to akcesorium myśliwskie składające się z długiego kawałka drewna wyposażonego w duże obroże na końcach. Obroże wykonane są z twardego materiału, jak metal czy tworzywo sztuczne, a ich głównym zadaniem jest spinanie pary psów myśliwskich. Drążek wykonany może być z różnych gatunków drewna, takich jak buk, dąb czy olcha. Za pomocą drążka myśliwi łączą dwa psy myśliwskie, zapobiegając ich rozdzieleniu się podczas polowania. Jest to istotne, biorąc pod uwagę szybkie tempo i szerokie rozproszenie psów w terenie łowieckim. Drążek umożliwia kontrolę ruchu psów przez myśliwego i zapobiega odłączeniu się od tropu. Charakteryzuje go trwałość i odporność na uszkodzenia, co czyni go niezwykle przydatnym narzędziem dla każdego myśliwego. Wartość drążka polega na jego zdolności do utrzymywania porządku w pracy psów podczas polowania oraz zapewniania bezpieczeństwa i skuteczności działań łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drążek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

derkanie

głos wydawany przez derkacza.

dryling

zob. trójlufka

drapieżnik duży

w Polsce niedźwiedź, ryś, wilk. Obecnie wszystkie gatunki pod ochroną.

danielarz

myśliwy zamiłowany w polowaniach na daniele.

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

dwunastak

jeleń byk noszący wieniec o sześciu odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).

drapieżne ptaki, drapieżne ptaki (Falconiformes)

rząd ptaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 34), o dziobie krótkim, hakowato zagiętym i palcach zaopatrzonych w szpony, np. orły, jastrzębie, sokoły. Żywią się pokarmem (...)

dłoń

inaczej łopata.

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.