Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dojechać

dojechać

dojść zwierza konno.

Dojechać to termin używany w łowiectwie, który oznacza dojście zwierzęcia konno. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej tradycyjnych sposobów polowania, który wykorzystuje siłę i szybkość konia do dostarczenia myśliwego w odpowiednie miejsce. Dojechanie jest często stosowane w polowaniach na dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, sarny lub dziki.

Dojechanie polega na tym, że myśliwy jeździ konno w poszukiwaniu zwierzyny. Gdy zauważy zwierzę, myśliwy przygotowuje się do strzału. Konie są szkolone do tego, aby pozostać w miejscu podczas strzału, aby myśliwy mógł skutecznie trafić cel. Po strzale myśliwy może ruszyć do prześledzenia i odnalezienia swojego upolowanego zwierza.

Dojechanie jest trudne i wymaga dużej precyzji i umiejętności od myśliwego oraz od konia. Myśliwi muszą być bardzo dobrze przeszkoleni i muszą mieć dobre umiejętności jeździeckie, aby skutecznie dojeżdżać zwierza. Konie muszą być również bardzo dobrze wyszkolone, aby pozostać w miejscu podczas strzału i następnie pomóc myśliwemu w prześledzeniu upolowanego zwierza.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dojechać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.

dobijanie
(...)

dominus castorum

inaczej pan bobrowy.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dosiad

moment, w którym ptak łowczy chwyta i przytrzymuje szponami swoją ofiarę.

dojechać

dojść zwierza konno.

drop, drop (Otis tarda L.)

ptak z rzędu żurawiowatych. Długość ciała 96-102 cm, ciężar 7,4-16 kg. Samiec ma głowę i szyję popielatoszare, wole płowordzawe. Grzbiet, połowa skrzydeł oraz środek ogona są (...)

deptanie

u ptaków akt płciowy.

dotrzymać

1) o zwierzynie nie uciekającej i pozwalającej myśliwemu zbliżyć się na odległość strzału;
2) o psie myśliwskim wystawiającym, który stoi do momentu podejścia myśliwego i (...)