Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dzwoneczek

dzwoneczek

w sokolnictwie: dzwonek o wysokim tonie przymocowany do nogi ptaka łowczego, ułatwiąjący odnalezienie ptaka po dosiadzie zwierzyny w wysokich trawach.

Dzwoneczek jest jednym z najważniejszych narzędzi w sokolnictwie. Jest to mały dzwonek, który jest przymocowany do nogi ptaka łowczego. Dzięki temu dzwonkowi można łatwo odnaleźć ptaka po tym, jak zacznie polować na zwierzynę w wysokich trawach. Dzwoneczek ma wysoki ton, który może być słyszany na duże odległości.

Dzwoneczek jest bardzo ważnym narzędziem w sokolnictwie, ponieważ umożliwia łatwe odnalezienie ptaka po tym, jak zacznie polować na zwierzynę. Jest to szczególnie przydatne, gdy ptak poluje na zwierzynę w trudno dostępnych miejscach, takich jak wysokie trawy lub gęste krzaki. Dzięki temu dzwonkowi można łatwo odnaleźć ptaka i sprawdzić, czy wrócił bezpiecznie po polowaniu.

Dodatkowo dzwoneczek może być użyty do treningu ptaka łowczego. Można go ustawić tak, aby ptak wracał do określonego miejsca po polowaniu. Gdy ptak wraca do tego miejsca, daje mu się nagrodę lub pochwałę. To uczy go, że powinien wracać do tego miejsca po każdym polowaniu i pomaga mu stać się lepszym myśliwym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dzwoneczek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

drapieżnik

zwierzę żywiące się mięsem zabijanych przez siebie innych zwierząt.

damasceńska stal, damasceńska stal, dziwer

rodzaj stali powstałej ze stopu żelaza z węglem, o budowie złożonej z dwu składników strukturalnych, różniących się odpornością na działanie kwasów. Ziarna tych składników lub ich (...)

degeneracja dziedziczna

degeneracja będąca wynikiem zmian dotychczasowego układu genów pod wpływem niekorzystnych czynników.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

degeneracja osobnicza

degeneracja spowodowana przez czynniki środowiskowe (niedziedziczna).

drzemlik, drzemlik (Falko columbarius L.)

ptak drapieżny z rodziny sokołów czasami używany w sokolnictwie.

dobijanie
(...)

dropiaty

o psie: cętkowany.

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

dzierżawca, dzierżawca (obwodu łowieckiego)

kolo łowieckie lub inny organ wykonujący czynności łowieckie w obwodzie na podstawie umowy o dzierżawę.