Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drapieżnik

drapieżnik

zwierzę żywiące się mięsem zabijanych przez siebie innych zwierząt.

Drapieżniki to zwierzęta, które żywią się mięsem innych zwierząt. Są one wyposażone w szereg cech, które ułatwiają im polowanie i zabijanie ofiar. Przede wszystkim mają one silne i szybkie ciała, które pozwalają im na szybkie i skuteczne polowanie. Ponadto drapieżniki mają dobrze rozwinięte zmysły, takie jak wzrok i słuch, które pomagają im wykrywać ofiary. Drapieżniki mają również silne szczęki i pazury, które umożliwiają im zabijanie ofiar.

Drapieżniki są bardzo ważnym elementem ekosystemu. Ich polowania pozwalają utrzymać populacje innych zwierząt na odpowiednim poziomie, co jest ważne dla utrzymania równowagi w środowisku naturalnym. Drapieżniki mogą również pomagać w ochronie innych gatunków przed przeludnieniem poprzez ograniczanie liczebności populacji ofiar.

Niestety, drapieżniki czasami stanowią problem dla ludzi. Mogą one polować na ludzkie stada bydła lub innego rodzaju zwierzyny łownej, co może prowadzić do strat finansowych dla hodowców. Dlatego też łowcy czasami muszą interweniować, aby chronić ludzi przed szkodliwymi skutkami drapieżników.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drapieżnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dziczyzna

jadalne mięso zwierzyny.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

dymorfizm sezonowy

zróżnicowanie szaty zewnętrznej osobnika w różnych porach roku, np. sama w okresie wiosenno-letnim ma suknię rdzawobrązową, a w zimie popielatoszarą.

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.

dodniówka

poranne polowanie.

dropiaty

o psie: cętkowany.

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

drop, drop (Otis tarda L.)

ptak z rzędu żurawiowatych. Długość ciała 96-102 cm, ciężar 7,4-16 kg. Samiec ma głowę i szyję popielatoszare, wole płowordzawe. Grzbiet, połowa skrzydeł oraz środek ogona są (...)

deptanie

u ptaków akt płciowy.

dociąganie

posuwanie się wyżła w ślad za wyciekającymi kuropatwami łub bażantami.