Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: danielarz

danielarz

myśliwy zamiłowany w polowaniach na daniele.

Danielarz to myśliwy, który specjalizuje się w polowaniu na daniele. Daniele są jednym z najbardziej pożądanych gatunków zwierząt łownych, a danielarze są wysoce cenieni za swoje umiejętności i doświadczenie w polowaniu na te zwierzęta. Danielarze muszą posiadać szeroką wiedzę na temat danieli, ich zwyczajów i środowiska, w którym żyją. Muszą również być dobrze przygotowani do polowania, aby móc skutecznie je łapać.

Danielarze muszą być bardzo cierpliwi i skoncentrowani podczas polowań, ponieważ daniele są bardzo trudne do złapania. Muszą również być bardzo ostrożni, aby nie spłoszyć danieli lub innych zwierząt łownych. Danielarze muszą również posiadać odpowiednie narzędzia i sprzęt do polowań, takie jak lornetki, kamizelki odblaskowe i odpowiednie ubrania.

Danielarze muszą również być dobrze poinformowani o przepisach dotyczących polowań na daniele w ich okolicy. Muszą również być świadomi obowiązujących limitów połowu i stosować się do nich. Danielarze powinni również przywiązywać dużo uwagi do bezpieczeństwa podczas polowań i stosować się do wszelkich przepisów dotyczących bezpieczeństwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj danielarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

deptanie

u ptaków akt płciowy.

dojść

1) o zwierzynie: ujść po strzale, a następnie paść;
2) postrzałka: odszukać, a następnie dostrzelić postrzeloną zwierzynę.

dobijanie
(...)

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dołować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije poniżej celu.

dyndować

o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.

dziwok

ptak łowczy, który przed schwytaniem, przebywając na wolności, zaprawił się w samodzielnym zdobywaniu łupu (głuszec w okolicach Wisły).