Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dubeltówka

dubeltówka

śrutowa broń myśliwska o dwóch lufach ułożonych poziomo obok siebie.

Dubeltówka jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów broni myśliwskiej. Jest to śrutowa broń o dwóch lufach ułożonych poziomo obok siebie. Dubeltówka ma dwa zamki, które są wyposażone w dwa spusty, dzięki czemu można strzelać z obu luf jednocześnie. Broń ta jest bardzo popularna wśród myśliwych, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne polowanie.

Dubeltówka ma również kilka innych zalet. Przede wszystkim jest bardzo lekka i poręczna, co czyni ją idealną do noszenia na polowaniu. Ponadto dubeltówka ma duży magazynek, który pozwala na przechowywanie większej ilości naboi niż inne rodzaje broni myśliwskiej.

Dubeltówka jest również bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest to ważne, ponieważ broń ta często musi być używana w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych. Ponadto dubeltówka ma duży zasięg i może być używana do strzelania do celów oddalonych o kilkaset metrów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dubeltówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

daj

1) do pullera: sygnał, aby podał rzutek;
2) do psa: hasło, aby oddał aport.

drozd kwiczoł

inaczej kwiczoł.

dołować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije poniżej celu.

dokłuć

dobić kordelasem postrzałka zwierzyny grubej (w Polsce obecnie sposób zabroniony).

dziczek

mały dzik (warchlak).

deptanie

u ptaków akt płciowy.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dwunastka

śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.