Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dojeżdżacz

dojeżdżacz, dojeżdżacz, objezdnik

menerfory chartów lub gończych, kierujący nimi podczas polowań par force.

Dojeżdżacz to osoba, która wykonuje ważną rolę podczas polowań par force. Jest to menerfory chartów lub gończych, który kieruje nimi podczas polowań. Dojeżdżacz jest odpowiedzialny za wybór odpowiedniego miejsca do polowania, a także za wybór odpowiedniego momentu na rozpoczęcie polowania. Musi on również zadbać o bezpieczeństwo i dobrostan zwierząt, które są uczestnikami polowania.

Dojeżdżacz musi być dobrze poinformowany o okolicy, w której będzie się odbywało polowanie. Powinien on również mieć dobre umiejętności w prowadzeniu chartów lub gończych oraz wyczucia, aby wiedzieć, kiedy należy przerwać polowanie. Musi on również być dobrze poinformowany o zwyczajach i zachowaniach dzikich zwierząt, aby móc skutecznie je śledzić i łapać.

Dojeżdżacz powinien być również dobrze przygotowany fizycznie i psychicznie na trudne warunki panujące podczas polowań par force. Musi on być gotowy na długie godziny jazdy konno oraz na trudne warunki pogodowe. Powinien on również posiadać umiejętności interpersonalne, aby móc skutecznie porozumiewać się z innymi uczestnikami polowań oraz aby móc skutecznie wspierać innych uczestników podczas trudnych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dojeżdżacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

darz bór

pozdrowienie łowieckie, życzenie powodzenia na polowaniu.

derkacz, chruściel derkacz, derkacz, chruściel derkacz (Crex crex L.)

ptak z rzędu chruścieli. Upierzenie brązowe z ciemniejszymi plamami na brzuchu, u samca pierś i szyja popielate. Długość ciała ok. 28 cm, rozpiętość skrzydeł 40-43 cm. Żyje na polach i (...)

dzierżawca, dzierżawca (obwodu łowieckiego)

kolo łowieckie lub inny organ wykonujący czynności łowieckie w obwodzie na podstawie umowy o dzierżawę.

dobry

o zwierzynie mocnej, dorodnej.

dostrzelić

dobić zwierzynę kolejnym strzałem.

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

dwustronnie koronny

jeleń byk noszący wieniec, którego obie tyki zakończone są koronami.

dojeżdżacz, dojeżdżacz, objezdnik

menerfory chartów lub gończych, kierujący nimi podczas polowań par force.

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

dwulufka

zob. dubeltówka.