Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dyndować

dyndować

o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.

Dyndowanie to jeden z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to szczególny rodzaj biegu, który wykorzystuje się do polowania na dzikie zwierzęta. Dyndowanie polega na truchcie, który jest szybki i wytrzymały. Jest to technika, która pozwala myśliwemu na dotarcie do miejsca, w którym może on zobaczyć lub upolować dzikie zwierzęta.

Dyndowanie jest szczególnie popularne wśród myśliwych polujących na wilki, lisy, borsuki i jenoty. Wilki i lisy są szybkie i wytrzymałe, więc dyndowanie jest idealnym sposobem na dotarcie do nich. Borsuki i jenoty są mniejsze i bardziej skryte niż wilki i lisy, więc dyndowanie pozwala myśliwemu na dotarcie do ich ukrytych miejsc.

Dyndowanie jest trudne i wymaga dużo wysiłku fizycznego od myśliwego. Myśliwi muszą być w dobrej formie fizycznej, aby móc skutecznie dyndować. Muszą także być cierpliwi i skoncentrowani, aby móc dotrzeć do swojego celu bez zakłócania dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dyndować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

degeneracja osobnicza

degeneracja spowodowana przez czynniki środowiskowe (niedziedziczna).

daszek, daszek, posyp

paśnik dla kuropatw lub bażantów: daszek wsparty na słupkach, pod który sypie się ziarno . zimą.

doprowadzać

o psie myśliwskim: doprowadzać myśliwego do zwierzyny lub do postrzałka.

derkanie

głos wydawany przez derkacza.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

drapieżne ssaki, drapieżne ssaki (Carnivora)

rząd ssaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 13), o uzębieniu przystosowanym do cięcia i rozrywania zabijanych przez siebie zwierząt, nogach zaopatrzonych w silne pazury, np. wilki, (...)

dołować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije poniżej celu.

dziczeć

o zwierzętach oswojonych, które ponownie zaczynają odczuwać lęk przed człowiekiem.

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

dziwerówka

strzelba myśliwska o lufach wykonanych ze stali damasceńskiej.