Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dyndować

dyndować

o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.

Dyndowanie to jeden z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to szczególny rodzaj biegu, który wykorzystuje się do polowania na dzikie zwierzęta. Dyndowanie polega na truchcie, który jest szybki i wytrzymały. Jest to technika, która pozwala myśliwemu na dotarcie do miejsca, w którym może on zobaczyć lub upolować dzikie zwierzęta.

Dyndowanie jest szczególnie popularne wśród myśliwych polujących na wilki, lisy, borsuki i jenoty. Wilki i lisy są szybkie i wytrzymałe, więc dyndowanie jest idealnym sposobem na dotarcie do nich. Borsuki i jenoty są mniejsze i bardziej skryte niż wilki i lisy, więc dyndowanie pozwala myśliwemu na dotarcie do ich ukrytych miejsc.

Dyndowanie jest trudne i wymaga dużo wysiłku fizycznego od myśliwego. Myśliwi muszą być w dobrej formie fizycznej, aby móc skutecznie dyndować. Muszą także być cierpliwi i skoncentrowani, aby móc dotrzeć do swojego celu bez zakłócania dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dyndować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

dziczek

mały dzik (warchlak).

dyndować

o wilku, lisie, borsuku i jenocie: biec truchtem.

dominus castorum

inaczej pan bobrowy.

dropiaty

o psie: cętkowany.

Darne

francuski rusznikarz, który w 1895 r. skonstruował strzelbę ze stałą lufą i automatycznie przesuwającym się zamkiem. Dubeltówki tego typu (bardzo popularne we Francji) nadal są (...)

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

daszkowa roża

zob. róża daszkowa.

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

drapieżne ptaki, drapieżne ptaki (Falconiformes)

rząd ptaków obejmujący około 270 gatunków (w Polsce 34), o dziobie krótkim, hakowato zagiętym i palcach zaopatrzonych w szpony, np. orły, jastrzębie, sokoły. Żywią się pokarmem (...)