Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: dosiad

dosiad

moment, w którym ptak łowczy chwyta i przytrzymuje szponami swoją ofiarę.

Dosiad jest jednym z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to moment, w którym ptak łowczy chwyta i przytrzymuje szponami swoją ofiarę. Dosiad jest często używany przez ptaki łowcze, aby złapać i zabić swoje ofiary. Ptaki te wykorzystują swoje szpony do chwytania i trzymania ofiary, a następnie do jej zabicia.

Ptaki łowcze mają bardzo silne szpony, które pozwalają im na skuteczne dosiadanie ofiar. Szpony te są wyposażone w specjalne zakończenia, które pomagają ptakom utrzymać siłę uchwytu. Ptaki te mogą również wykorzystać swoje szpony do obrony przed drapieżnikami lub innymi ptakami.

Dosiad jest również ważnym elementem polowania na ptaki. Ptaki łowcze muszą być w stanie skutecznie dosiadać swoje ofiary, aby móc je złapać i zabić. W tym celu ptaki te muszą być w stanie skutecznie manewrować swoimi szponami i utrzymać silny uchwyt na ofierze. Niektóre gatunki ptaków łowczych mają bardziej rozbudowane szpony niż inne, co pozwala im na lepsze dosiadanie ofiar.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj dosiad w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dokarmiać

w czasie zimy dostarczać zwierzynie dodatkowego pożywienia, np.: liściarkę, siano, żołędzie, kasztany, buraki, ziemniaki, poślad, sól itp.

drozd paszkot

inaczej paszkot.

dojść postrzałka

odszukać ranną, postrzeloną zwierzynę.

duszehubka

bardzo wąskie czółno używane do polowań na kaczki.

dłoń

inaczej łopata.

damasceńska stal, damasceńska stal, dziwer

rodzaj stali powstałej ze stopu żelaza z węglem, o budowie złożonej z dwu składników strukturalnych, różniących się odpornością na działanie kwasów. Ziarna tych składników lub ich (...)

dymorfizm płciowy

zróżnicowanie m.in. szaty zewnętrznej osobników różnej płci tego samego gatunku.

dźwięk główny

inaczej korkowanie.

dociąganie

posuwanie się wyżła w ślad za wyciekającymi kuropatwami łub bażantami.

darniak

kozioł sarny o wybitnie słabych parostkach i małej tuszy.