Definicja hasła: drozd kwiczoł
- drozd kwiczoł
inaczej kwiczoł.
Drozd kwiczoł jest ptakiem z rodziny drozdów, który można spotkać w lasach sosnowych i świerkowych. Jego grzbiet jest brązowy, a głowa i kuper popielate. Na stronie brzusznej można dostrzec brązowe plamy. Długość ciała tego ptaka wynosi 25 cm, a rozpiętość skrzydeł 47 cm. Drozd kwiczoł odżywia się owadami, ślimakami i dżdżownicami (w jesieni i zimie jagodami). Gnieździ się w koronach drzew, a samica wysiaduje 4-6 jaj przez 13-14 dni. Pisklęta są gniazdownikami i opuszczają gniazdo po 14 dniach. Drozd kwiczoł jest ptakiem łownym.
Drozd kwiczoł lubi przebywać w pobliżu otwartych przestrzeni, takich jak pola czy łąki. W tych miejscach może znaleźć dużo pożywienia, takiego jak owady, ślimaki i dżdżownice. W okresie zimowym drozd kwiczoł odżywia się również jagodami. Ptak ten lubi gnieździć się w koronach drzew, gdzie samica składa 4-6 jaj przez 13-14 dni. Pisklęta szybko rosną i po 14 dniach opuszczają gniazdo.
Drozd kwiczoł to piękny ptak o brązowym grzebieniu i popielatym kuperze oraz brązowych plamach na stronie brzusznej. Jego ciało ma 25 cm długości, a rozpiętość skrzydeł 47 cm. Ptak ten lubi przebywać w lasach sosnowych i świerkowych oraz w pobliżu otwartych przestrzeni, gdzie może znaleźć dużo pożywienia. Drozd kwiczoł to ptak łowny, więc należy go chronić i szanować.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drozd kwiczoł w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę D
- dominacja społeczna
socjalna hierarchia panowania i zależności wśród zwierząt.
- dwunastka
śrutowa broń myśliwska kalibru 12mm.
- drgubica
dawniej używana sieć myśliwska.
- Darne
francuski rusznikarz, który w 1895 r. skonstruował strzelbę ze stałą lufą i automatycznie przesuwającym się zamkiem. Dubeltówki tego typu (bardzo popularne we Francji) nadal są (...)
- dropiaty
o psie: cętkowany.
- dwustronnie koronny
jeleń byk noszący wieniec, którego obie tyki zakończone są koronami.
- dotrzymać
1) o zwierzynie nie uciekającej i pozwalającej myśliwemu zbliżyć się na odległość strzału;
2) o psie myśliwskim wystawiającym, który stoi do momentu podejścia myśliwego i (...)
- dojść
1) o zwierzynie: ujść po strzale, a następnie paść;
2) postrzałka: odszukać, a następnie dostrzelić postrzeloną zwierzynę.
- dłużec
linka rzemienna przymocowana do nogi ptaka łowczego, używana podczas zaprawiania go do łowów.