Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: drozd kwiczoł

drozd kwiczoł

inaczej kwiczoł.

Drozd kwiczoł jest ptakiem z rodziny drozdów, który można spotkać w lasach sosnowych i świerkowych. Jego grzbiet jest brązowy, a głowa i kuper popielate. Na stronie brzusznej można dostrzec brązowe plamy. Długość ciała tego ptaka wynosi 25 cm, a rozpiętość skrzydeł 47 cm. Drozd kwiczoł odżywia się owadami, ślimakami i dżdżownicami (w jesieni i zimie jagodami). Gnieździ się w koronach drzew, a samica wysiaduje 4-6 jaj przez 13-14 dni. Pisklęta są gniazdownikami i opuszczają gniazdo po 14 dniach. Drozd kwiczoł jest ptakiem łownym.

Drozd kwiczoł lubi przebywać w pobliżu otwartych przestrzeni, takich jak pola czy łąki. W tych miejscach może znaleźć dużo pożywienia, takiego jak owady, ślimaki i dżdżownice. W okresie zimowym drozd kwiczoł odżywia się również jagodami. Ptak ten lubi gnieździć się w koronach drzew, gdzie samica składa 4-6 jaj przez 13-14 dni. Pisklęta szybko rosną i po 14 dniach opuszczają gniazdo.

Drozd kwiczoł to piękny ptak o brązowym grzebieniu i popielatym kuperze oraz brązowych plamach na stronie brzusznej. Jego ciało ma 25 cm długości, a rozpiętość skrzydeł 47 cm. Ptak ten lubi przebywać w lasach sosnowych i świerkowych oraz w pobliżu otwartych przestrzeni, gdzie może znaleźć dużo pożywienia. Drozd kwiczoł to ptak łowny, więc należy go chronić i szanować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj drozd kwiczoł w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

dzwonić strychulcem

o psie myśliwskim, machać ogonem

dzwoneczek

w sokolnictwie: dzwonek o wysokim tonie przymocowany do nogi ptaka łowczego, ułatwiąjący odnalezienie ptaka po dosiadzie zwierzyny w wysokich trawach.

daniel, daniel (Dama dama L.)

gatunek z rodzimy jeleniowatych. Długość ciała 1,30-1,60 m., wysokość w barku ok. 1,10 m. Ciężar byka do 80 kg, łani do 50 kg. Suknia latem jasnobrązowa biało nakrapiana, zimą (...)

dłoń

inaczej łopata.

Darne

francuski rusznikarz, który w 1895 r. skonstruował strzelbę ze stałą lufą i automatycznie przesuwającym się zamkiem. Dubeltówki tego typu (bardzo popularne we Francji) nadal są (...)

dubelt, bekas dubelt, dubelt, bekas dubelt (Capella media Lath)

ptak z rodziny brodźców większy od kszyka. Ubarwienie obu płci jednakowe. Dwie pary zewnętrznych, sterówek od połowy są białe, dwie dalsze białe z ciemnymi plamkami. Na brzuchu (...)

dominus castorum

inaczej pan bobrowy.

doławiać

o psach gończych: gonić zwierzynę po tropie.

dziedziczność

jedna z podstawowych właściwości wszystkich organizmów, polegająca na zdolności przekazywania potomstwu wszelkiego typu cech.

dopasowanie broni

dostosowanie kolby, jej długości, grubości i awantażu oraz ciężaru i kalibru broni do budowy anatomicznej myśliwego.